Nowe parkomaty z własnym zasilaniem i GPS-em

Nowe parkomaty z własnym zasilaniem i GPS-em

n

Nowości Dziennik Toruński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

pogotowie reporterskie - parkomatyparkomat wola zamkowa

pogotowie reporterskie - parkomaty parkomat wola zamkowa ©Sławomir Kowalski

Toruńscy drogowcy podpisali dziś umowę z firmą City Parking Group S.A.To ona zajmie się zainstalowaniem i obsługą nowych urządzeń.
pogotowie reporterskie - parkomatyparkomat wola zamkowa

pogotowie reporterskie - parkomaty parkomat wola zamkowa ©Sławomir Kowalski

- Bardzo się cieszymy, że Toruń stanie się naszym klientem. W tej chwili działamy w około 40 miastach w Polsce. Na rynku jesteśmy obecni od 20 lat. Obsługujemy strefy płatnego parkowania m.in. w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu, Lublinie, Bydgoszczy, Chełmnie, Grudziądzu i Świeciu. Nasza firma działa także w Czechach i na Słowacji - mówi Michał Wikliński, prezes City Parking Group S.A.

W nowych parkomatach będzie można dodatkowo płacić kartą zbliżeniową, co jest w Polsce nowością. Co więcej, w nowym urządzeniu uiścimy też opłaty karne. Na razie jest to możliwe wyłącznie w kasach MZD.

- Nowe urządzenia zostaną przystosowane do obsługi karty miejskiej, której wprowadzenie planowane jest w 2015 roku w ramach projektu kolei metropolitalnej BiT City - informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD. - Parkomaty mają być wyposażone w baterie słoneczną i akumulatory. Nie będzie więc konieczności ich podłączania do energii elektrycznej. Dodatkowo biuro strefy będzie wyposażone w stanowisko, które za pomocą łączności GPRS będzie otrzymywało bieżące informacje na temat pracy i poprawności działania parkomatów.

Umowa na parkomaty została zawarta na 6 lat. Kontrakt jest wart 5,3 mln zł.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo