POLECAMY
QUIZY

Sprawdź się i rozwiąż QUIZ! Jak sobie poradzisz?

Rozwiń
Nowe twarze do Rady Miasta

Nowe twarze do Rady Miasta

Ewelina Piotrowska

Nowości Dziennik Toruński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Włocławskie partie i stowarzyszenia w większości skompletowały już listy kandydatów do Rady Miasta.

Włocławskie partie i stowarzyszenia w większości skompletowały już listy kandydatów do Rady Miasta.


Składy zasiliło grono nauczycieli, członkowie młodzieżówek, a także osoby niepełnosprawne.Prawdziwym zaskoczeniem tegorocznej kampanii jest kandydatura Piotra Mokrego na listach Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Wcześniej działał pod szyldem Włocławskiej Wspólnoty Samorządowej, później Platformy Obywatelskiej. Czy znowu zmienia ugrupowanie?


- Nie przeszedłem do SLD, a swoje członkostwo w Platformie zawiesiłem, ponieważ nie akceptuję kandydatury Andrzeja Kazimierczaka na prezydenta miasta - wyjaśnia Piotr Mokry. - Od początku popierałem Marka Wojtkowskiego. Włocławka nie stać na eksperymentowanie, dlatego Andrzej Pałucki będzie w mojej ocenie lepszym wyborem. W Platformie są osoby, które nie dopuszczają dialogu wewnątrzpartyjnego, w skutek czego istniało ryzyko, że osoby popierające Wojtkowskiego nie znajdą się na listach do Rady z ramienia PO.


Na listach SLD znalazł się też Cezary Wujciński, który wystąpił z szeregów PO, Jarosław Hupało (dyrektor Zespołu Szkół Integracyjnych), Józef Boczarski (włocławski pisarz).


Pochopnie można dojść do wniosku, że do transferu członków doszło również w drugą stronę.


Z listy PO do Rady Miasta kandyduje bowiem Krystian Łuczak. Nazwisko ściśle kojarzone jest z SLD, lecz to tylko zbieżność nazwisk. Kandydat Platformy Obywatelskiej jest archeologiem Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej oraz logistykiem.


- Wiele osób twierdzi, że ta zbieżność może mi pomóc. Trzeba jednak pamiętać, że reprezentujemy różne poglądy, choć niewykluczone, że na pewnych płaszczyznach byśmy się zgodzili - mówi Krystian Marek Łuczak. - Przez wiele lat obserwowałem pracę radnych, w PO jestem od 2008 roku. Wierzę w zmiany, nie krytykuję przeszłości, jako archeolog mam w zwyczaju ją badać i na tej podstawie wypracowywać lepsze rozwiązania.


Obok Krystiana Łuczaka o miejsce w Radzie będą się ubiegać m.in.: Krystyna Sobczak (była dyrektorka LMK), Wojciech Trząsalski (właściciel firmy zajmującej się wideofilmowaniem).


Listę WWS zasilą m.in. Maciej Adamczyk (były przewodniczący Młodzieżowej RM, student, obecnie związany ze Stronnictwem Demokratycznym) oraz Sławomir Kukiełczyński (były dyrektor Włocławskiego Centrum Kultury).


Po raz pierwszy do Rady Miasta we Włocławku będą startować osoby niepełnosprawne: Paweł Kozłowski i Agnieszka Maciejewska.


- Obserwując poprzednie kadencje Rady, uważam że brakuje kogoś, kto zna problemy osób niepełnosprawnych z własnego doświadczenia - stwierdza Agnieszka Maciejewska. - W naszym mieście jest wiele do zrobienia, również w tej kwestii, dlatego chciałabym walczyć o nasze prawa.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo