Nowy żużlowiec w Apatorze. Torunianie pozyskali młodzieżowca

KS Toruń
Antoni Kawczyński został nowym żużlowcem Apatora Toruń. Młodziutki zawodnik do tej pory reprezentował barwy Wybrzeża Gdańsk.

Antoni Kawczyński ma dopiero 14 lat i w przyszłym sezonie podejdzie do egzaminu na żużlowy certyfikat. Do tej pory nastolatek ścigał się w kategorii 250 cc i osiągał w niej duże sukcesy. W 2022 roku został brązowym medalistą mistrzostw świata w tej klasie, ponadto zwyciężył w niej w klasyfikacji generalnej Pucharu GKSŻ. Dla gdańskich kibiców był nadzieją na odbudowę Wybrzeża, ale wiadomo już, że zmienia klub.

W piątkowe przedpołudnie Apator Toruń oficjalnie potwierdził, że pozyskał utalentowanego nastolatka. W przyszłym sezonie Kawczyński, po ukończeniu 15. roku życia, będzie mógł podejść do egzaminu na certyfikat, już w toruńskich barwach. Przez pierwszy sezon będzie jeździł tylko w zawodach młodzieżowych - w lidze będzie mógł zadebiutować dopiero jako 16-latek w 2024 roku.