Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Obniżona temperatura ciała po przejściu COVID-19. Co to oznacza? Jest się czego obawiać?

Mateusz Bąk
Mateusz Bąk
Nawet 20 procent osób, które przeszły COVID-19, skarży się na obniżoną temperaturę ciała. Jaka może być tego przyczyna i co to może oznaczać? Czy ozdrowieńcy mają się czego obawiać? Poznajcie szczegóły!Czytaj dalej. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Nawet 20 procent osób, które przeszły COVID-19, skarży się na obniżoną temperaturę ciała. Jaka może być tego przyczyna i co to może oznaczać? Czy ozdrowieńcy mają się czego obawiać? Poznajcie szczegóły!Czytaj dalej. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Pixabay
Nawet 20 procent osób, które przeszły COVID-19, skarży się na obniżoną temperaturę ciała. Jaka może być tego przyczyna i co to może oznaczać? Czy ozdrowieńcy mają się czego obawiać? Poznajcie szczegóły!

Zobacz wideo: Czy po zakażeniu covid-19 zyskujemy odporność?

Dolegliwości po COVID-19. Na co skarżą się ozdrowieńcy?

Lista dolegliwości składających się na tzw. długi covid, czyli zespół przewlekłych skutków zakażenia koronawirusem, jest coraz dłuższa. Ozdrowieńcy skarżą się najczęściej na zmniejszoną wydolność fizyczną, zadyszkę, bóle głowy, przewlekłe zmęczenie, bóle mięśni, problemy z koncentracją. Część ozdrowieńców zgłasza też zniekształcenia wrażeń węchowych. Najbardziej niepokoi jednak niska temperatura ciała.

Polecamy

Niska temperatura ciała po przejściu COVID-19

Jak poinformował w rozmowie z Polską Agencją Prasową prof. Piotr Jankowski z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, u ozdrowieńców notowana jest niska temperatura ciała o wartościach

  • poniżej 36,6 stopni,
  • 35 stopnie,
  • 34 stopnie.

Niska temperatura ciała po COVID-19. O czym to świadczy?

Zdaniem prof. Jankowskiego obniżona temperatura ciała świadczy o zaburzeniu równowagi organizmu. Ozdrowieńcy nie mają jednak się czego obwiać.

- Może to świadczyć o deregulacji systemów odpowiadających za homeostazę, czyli za równowagę wszystkich procesów w organizmie. Niska temperatura najczęściej nie jest powodem do niepokoju - zapewniał w rozmowie dla PAP prof. Piotr Jankowski.

Polecamy

Naukowiec wymienił także inne dolegliwości, z którymi mogą się mierzyć ozdrowieńcy. Oprócz wyżej wymienionych objawów wspomniał też o osłabieniu, kołataniu serca, dusznościach i kłopotach z pamięcią w pojedynczych przypadkach.

Gdyby znacząco się nasilały lub długo nie ustępowały, warto udać się do specjalisty!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska