Paweł Adamowicz
Pożegnanie

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Rozwiń
Paweł Adamowicz
Zwiń

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Służba publiczna, ukochane miasto i drugi człowiek - te wartości były dla niego najważniejsze. Paweł Adamowicz był człowiekiem niezwykle aktywnym, zawsze życzliwym i zawsze blisko ludzi.

„Od Kofty... do Korcza” - Bajor kameralnie na Jordankach. Na...

„Od Kofty... do Korcza” - Bajor kameralnie na Jordankach. Na jakie wydarzenie artystyczne warto się wybrać w najbliższy weekend?

Tomasz Wersocki

Nowości Dziennik Toruński

Nowości Dziennik Toruński

Michał Bajor wystąpi w CKK Jordanki ze swoim recitalem opartym na ostatnim wydawnictwie pt. „Od Kofty... do Korcza”

Michał Bajor wystąpi w CKK Jordanki ze swoim recitalem opartym na ostatnim wydawnictwie pt. „Od Kofty... do Korcza” ©Przemyslaw Swiderski

Publiczność usłyszy najważniejsze kompozycje w dorobku Michała Bajora, a całość dopełni muzyka kwartetu.
Michał Bajor wystąpi w CKK Jordanki ze swoim recitalem opartym na ostatnim wydawnictwie pt. „Od Kofty... do Korcza”

Michał Bajor wystąpi w CKK Jordanki ze swoim recitalem opartym na ostatnim wydawnictwie pt. „Od Kofty... do Korcza” ©Przemyslaw Swiderski

4 listopada o godz. 18 na scenie Centrum Kulturalno-Kongresowego Jordanki swój najnowszy repertuar z dwupłytowego albumu pt. „Od Kofty... do Korcza” zaprezentuje Michał Bajor. Aktor podsumuje tym samym kilkadziesiąt lat kariery z piosenką.

Wczesny debiutMichał Bajor w wieku zaledwie 13 lat zadebiutował na Festiwalu Piosenki w Opolu. Trzy lata później wygrał interpretacją utworu „Siemionowna” na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze.
W 1975 r. rozpoczął karierę w produkcjach filmowych, m.in. u Agnieszki Holland w filmie pt. „Wieczór u Abdona”. Z kolei w trakcie studiów w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej w Warszawie wystąpił w Teatrze Ateneum.

Czytaj też:
Wypadek w Turznie. Siła uderzenia była tak duża, że z auta wypadł silnik
Kto w nowym sejmiku województwa?
12 listopada wolny od pracy?
Skutki wichury w regionie: wiatr zrywał dachy
Sylwetki nowych radnych miejskich w Toruniu


Na repertuar „Od Kofty... do Korcza” w CKK Jordanki złożyły się najważniejsze utwory w muzycznym życiu wybitnego wokalisty - te, o których wydanie od lat proszą fani i do których jednocześnie on sam ma szczególny sentyment.

Nagrane i zaaranżowane na nowo, przefiltrowane przez jego dzisiejszą dojrzałość, wrażliwość oraz świadomość emocjonalną i interpretacyjną, mogą z powodzeniem stanowić rodzaj klamry dla artystycznej drogi Bajora.

Dla sympatyków wykonawcy ten zbiór utworów na płycie „Od Kofty... do Korcza” jest niewątpliwie wymarzoną i niezastąpioną perłą w całej jego dotychczasowej dyskografii. Jak te utwory zabrzmią „na żywo” będzie się można po raz kolejny przekonać na Jordankach. Artyście akompaniować będzie kwartet instrumentalny (fortepian, gitara basowa, gitara oraz perkusja).

Zobacz też: Targowisko w Toruniu - pod dachem


Organizatorzy koncertu wystosowali też apel do widzów: „w związku ze specyficznym i kameralnym charakterem recitalu Michała Bajora uprzejmie prosimy o nie przyprowadzanie na koncert dzieci poniżej wieku szkolnego. Przepraszamy i dziękujemy”.

Bilety w cenach: od 79 do 119 złotych można nabyć m.in. na stronie internetowej biletyna.pl oraz w punktach sprzedaży stacjonarnej: kasie CKK Jordanki, Ośrodku Informacji Turystycznej przy Rynku Staromiejskim, księgarni PWN na ulicy Reja oraz w salonach Empik na terenie całego kraju.

Rozdajemy biletyDla naszych Czytelników mamy trzy podwójne zaproszenia na koncert Michała Bajora. Należy odpowiedzieć na pytanie: W jaką postać wcielił się artysta w filmie Jerzego Kawalerowicza „Quo vadis?”? Na poprawne odpowiedzi czekamy dziś o godzinie 11 pod numerem telefonu: 56 611 81 83.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo