Od pierwszych minut dominowali na boisku

Sławomir Pawenta
Udany był powrót na ligowe parkiety pierwszoligowych piłkarzy Marwitu Toruń. Podopieczni trenera Olega Zozuli pokonali w hali „Spożywczaka” Marex Chorzów 7:3 (4:1).

<!** Image 2 alt="Image 167893" sub="Denis Demiszew (w pomarańczowej koszulce) we wczorajszym meczu z Mareksem Chorzów zdobył dla swojej drużyny trzy gole Fot. Adam Zakrzewski">Tym samym „Marchewkowi” umocnili się na prowadzeniu w tabeli na zapleczu ekstraklasy.

Torunianie od pierwszych minut dominowali na boisku. Już w szóstej minucie udokumentowali to zdobyciem gola. Bramkarza rywali pokonał Siergiej Kostiuczenko. Na kolejne gole kibice musieli czekać do końcówki pierwszej połowy. Najpierw w 15. minucie prowadzenie Marwitu podwyższył Denis Demiszew, a 60 sekund później kolejnego gola dla Marwitu zdobył Sylwester Kiepier. Goście z Chorzowa w pierwszej połowie strzelili tylko jedną bramkę. Jurija Wasylczenkę pokonał Adam Bidelski.

<!** reklama>

- Po zmianie stron graliśmy na luzie - przyznał Marek Wiśniewski, wiceprezes klubu. - Było to widać na boisku. Przy wysokim prowadzeniu gra się zawsze inaczej.

W końcówce spotkania kontuzji doznał bramkarz „Marchewkowych” Jurij Wasylczenko. Jego miejsce między słupkami zajął Maciej Ringwelski.

Wyniki

Marwit - Marex Chorzów 7:3 (4:1)

• 1:0 S. Kostiuczenko (6), 2:0 D. Demiszew (15), 3:0 S. Kieper (16), 4:0 D. Demiszew (19), 4:1 A. Rakowski (19), 5:1 A. Citko (23), 6:1 S. Kieper (26), 6:2 A. Rakowski (29), 7:2 D. Demiszew (38), 7:3 M. Brysz (40)
  • Marwit: Wasylczenko (35, Ringwelski - Kostiuczenko, Demiszew, Zieleński, Citko oraz Łoś, Sobański, Kończalski, Szczepaniak, Kieper