Odczuli trudy zgrupowania

Sławomir Pawenta
Przebywający na zgrupowaniu w Brennej k. Cieszyna drugoligowi piłkarze Elany Toruń przegrali w meczu kontrolnym ze Skałką Żabnica 1:2 (1:1).

<!** Image 2 alt="Image 165993" sub="Drugoligowi piłkarze Elany Toruń (na pierwszym planie Przemysław Kryszak) na obozie w Brennej przebywać będą do środy Fot. Nadesłane">Spotkanie rozegrano na boisku w Bielsku-Białej. Pierwotnie piłkarze mieli rywalizować na stadionie w Brennej. Niestety, tamtejsze boisku nie nadawało się do walki. W potyczce nie wystąpił Mieczysław Sikora, nowy nabytek „żółto-niebieskich”, który w czwartek podpisał półtoraroczną umowę z naszą drużyną. Powodem absencji napastnika jest drobny uraz mięśnia czworogłowego. Gracz do treningów z pełnym obciążeniem ma wrócić w niedzielę.

Początek spotkania należał do rywali, którzy osiągnęli wyraźną przewagę. Efektem tego była zdobyta bramka przez Sebastiana Gielzę w 12. minucie. Z biegiem czasu gra się wyrównała. Jeszcze przed przerwą „żółto-niebieskim” udało się doprowadzić do wyrównania. Do bramki rywali trafił Adam Patora.

<!** reklama>

W przerwie trener Dariusz Durda dokonał wielu zmian, tak aby na boisku pojawili się wszyscy piłkarze.

Szansy na grę nie otrzymali tylko Sikora i trzeci bramkarz zespołu Łukasz Łopatowicz.

W drugiej połowie trzecioligowa Skałka przechyliła szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Decydującego gola zdobył Dariusz Rucki w 63. min.

- Jesteśmy w innym etapie przygotowań, niż rywale - powiedział Dariusz Durda, szkoleniowiec Elany. - Na boisku było widać, że moi podopieczni odczuwają trudy zgrupowania. Towarzyska potyczka ze Skałką miała być nagrodą za dobrą pracę na obozie. Wygrywać mamy w meczach ligowych, a nie w sparingach. Od soboty zaczynamy kolejny etap przygotowań. Od rana piłkarze będą biegać w górach. Później przeniesiemy się do hali, a wieczorem do siłowni.

Elana na obozie będzie przebywać do środy. Natomiast trzy dni później zmierzą się w Toruniu z OKS-em 1945 Olsztyn.