Odpowiedzą za śmiertelne pobicie 44-letniej kobiety

Odpowiedzą za śmiertelne pobicie 44-letniej kobiety

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Odpowiedzą za śmiertelne pobicie 44-letniej kobiety

©Policja

Kryminalni zatrzymali 19-latka oraz 16-latka podejrzanych o pobicie kobiety i mężczyzny. W wyniku obrażeń 44-latka zmarła.
Odpowiedzą za śmiertelne pobicie 44-letniej kobiety

©Policja

W połowie kwietnia policjanci z Lipna otrzymali zgłoszenie o śmierci 44-latki w jednym z mieszkań przy ul. Mickiewicza. Kobieta przebywała u 52-letniego znajomego. Oboje zostali pobici.

Jak się okazało, 44-latka zmarła w wyniku obrażeń głowy, mogących nastąpić wskutek pobicia. Policjanci przyjęli kilka wersji tragicznego w skutkach zdarzenia.

Funkcjonariusze zebrali materiał dowodowy, który dał im podstawy do zatrzymania podejrzewanych w tej sprawie 19-latka i 16-latka. Starszy z nich trafił za kraty policyjnego aresztu, a nieletni wychowanek młodzieżowego ośrodka wychowawczego, został zatrzymany w policyjnej izbie dziecka.

Z dotychczasowych ustaleń śledczych wynika, że w nocy poprzedzającej zgłoszenie obaj zatrzymani przyszli do mieszkania 52-latka, u którego przebywała jego 44-letnia znajoma. Pomiędzy nimi a parą domowników doszło do kłótni, w trakcie której awanturnicy pobili kobietę i mężczyznę. Na skutek zadanych uderzeń 44-latka zmarła, natomiast mężczyzna nie wymagał hospitalizacji.

Funkcjonariusze doprowadzili 19-latka do prokuratury, gdzie usłyszał zarzuty udziału w pobiciu skutkującym śmiercią kobiety. Oskarżyciel zastosował wobec podejrzanego policyjny dozór. Dodatkowo zadecydował, że ma on także zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego mężczyzny i nie może opuszczać kraju.

Kodeks karny za pobicie ze skutkiem śmiertelnym przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo