nowosci.com.pl

Odznaka Honorowa za zasługi dla regionu dla śp. Lucyny Andrysiak. Będzie medal dla "Nowości"

W sali Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu odbyła się dziś nadzwyczajna sesja sejmiku województwa. Odznakę Honorową za zasługi dla regionu otrzymała śp.

Sławomir Kowalski / Polska Press

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/10] Następne

W sali Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu odbyła się dziś nadzwyczajna sesja sejmiku województwa. Odznakę Honorową za zasługi dla regionu otrzymała śp. Lucyna Andrysiak – była przewodnicząca sejmiku województwa oraz jego wieloletnia radna.

Lucyna Andrysiak pełniła w latach 1998-2014 rolę radnej województwa kujawsko-pomorskiego, a w latach 2000-2006 funkcję przewodniczącej sejmiku. Ponadto uhonorowana pośmiertnie Odznaką Honorową była również m.in. społecznikiem, pedagogiem, harcerzem oraz przyjacielem młodzieży. Za swoje zasługi otrzymała wiele odznaczeń, m.in. Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski i Złoty Krzyż Zasługi.

Przypomnijmy, że za tydzień podczas XXXIX sesji sejmiku województwa kujawsko-pomorskiego nastąpi uroczyste wręczenie Medalu Honorowego za zasługi dla województwa kujawsko-pomorskiego dla toruńskiej gazety „Nowości”, która w tym roku obchodzi swój jubileusz 50-lecia.

Nie wiesz, jak skorzystać z PLUSA? Kliknij TUTAJ;nf, a dowiesz się więcej!
Co dostanę w ramach abonamentu?;nf
Dlaczego mam płacić za treści w sieci?;nf
Najczęstsze pytania;nf


Spod Ekranu: Na Karuzeli Życia

Polecamy