MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ogólnopolski turniej saunamistrzów w Słupsku. W ten weekend atmosfera na Trzech Falach sięgnęła zenitu!

Magdalena Olechnowicz
Magdalena Olechnowicz
Najlepsi saunamistrzowie z całej Polski przez dwa dni rywalizują w turnieju saunamistrzów Polskiego Towarzystwa Saunowego Classic, który odbywa się w Parku Wodnym Trzy Fale w Słupsku. Wśród nich jest słupszczanka Paulina Reszke, za którą trzymamy kciuki!
Najlepsi saunamistrzowie z całej Polski przez dwa dni rywalizują w turnieju saunamistrzów Polskiego Towarzystwa Saunowego Classic, który odbywa się w Parku Wodnym Trzy Fale w Słupsku. Wśród nich jest słupszczanka Paulina Reszke, za którą trzymamy kciuki! Polskie Towarzystwo Saunowe / PTS Classic
Najlepsi saunamistrzowie z całej Polski przez dwa dni rywalizują w turnieju saunamistrzów Polskiego Towarzystwa Saunowego Classic, który odbywa się w Parku Wodnym Trzy Fale w Słupsku. Wśród nich jest słupszczanka Paulina Reszke, za którą trzymamy kciuki!

Choć gorąca atmosfera na saunach w Trzech Falach jest codziennie, w ten weekend temperatura sięgnęła zenitu. A to za sprawą dużej imprezy o randze ogólnopolskiej.

- W naszych obiektach odbywa się turniej saunamistrzów organizowany przez Polskie Towarzystwo Saunowe. Gościmy w sumie 50 osób – to zawodnicy, sędziowie i inne osoby zaangażowane w organizację imprezy. To dla nas duże wyróżnienie i zaszczyt. Na Pomorzu tylko dwa ośrodki spełniają kryteria dopuszczające do organizacji imprezy, a wśród nich jesteśmy my – nie ukrywa zadowolenia Anna Żołądek, prezes Parku Wodnego Trzy Fale w Słupsku.

Podczas turnieju saunamistrzów PTS Classic zawodnicy prezentują klasyczne ceremonie zapachowe o charakterze prozdrowotnym - bez elementów widowiskowych. Jury ocenia zawodnika w trzech kategoriach: Kodeks, Kunszt i Harmonia.

- Jest to szósta edycja turnieju, w której udział bierze 20 uczestników z całego kraju. Zawodników ocenia komisja w sześcioosobowym składzie. Sędziowie oceniają profesjonalizm saunamistrza. Turniej Classic różni się od innych turniejów w Polsce – gdzie liczy się show i freestyle. Classic ma za zadanie wyłapać nowe talenty, pokazać profesjonalizm saunamistrza, skupia się na poprawności i kulturze saunowania, umiejętności podania olejków na kulach, czy rozprowadzenia powietrza w pomieszczeniu, bez dodatkowych udziwnień i przebierania, bez show – mówi Kamil Świątek, członek zarządu PTS, koordynator turnieju ds. mediów.

Regulamin zakłada, że saunamistrz musi wykonać ceremonię, która będzie składała się z trzech lub czterech rund i zmieści się w czasie od 10 do 15 minut. Wymagane jest użycie olejków eterycznych, niezmieszanych lub kompozycji zapachowych, naparów, dymów. Saunamistrz powinien w trakcie ceremonii zachować podstawowe zasady bezpieczeństwa i higieny, jako gospodarz ceremonii powinien dbać o bezpieczeństwo gości oraz ich dobre samopoczucie. Ważne jest też poprawne podanie oraz rozprowadzanie aromatów po całej saunie. Do rozprowadzenia ciepła saunamistrzowie mogą używać tylko ręcznika, a nie jak często podczas ceremonii wachlarzy. Muzyka jest wskazana jako tło ceremonii, jednak w przypadku rażącej dysharmonii pomiędzy muzyką a wykonaniem seansu, może mieć ona wpływ na negatywną ocenę

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Dzień Matki. Jak kobiety radzą sobie na rynku pracy

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gp24.pl Głos Pomorza