Ogromny pech Adama Waczyńskiego

Redakcja
Adam Waczyński
Adam Waczyński Dariusz Bloch
Bardzo pechowo zakończył się dla Adama Waczyńskiego ligowy mecz z Herbalife Gran Canaria. Wychowanek toruńskiego Waksu w trakcie trzeciej kwarty podczas walki o piłkę nieszczęśliwie wpadł w bandę ledową i poważnie rozciął lewą dłoń.

Po badaniach okazało się, że reprezentant Polski ma rozcięte ścięgna i jego przerwa w grze może potrwać kilka tygodni.

Do momentu feralnego upadku Waczyński na parkiecie spędził 17 minut. W tym czasie zdobył sześc punktów, trafiając trzy z ośmiu rzutów z gry. Río Natura Monbús Obradoiro przegrała z Gran Canaria 68:80.

Na wieści czeka trener kadry Mike Taylor, bo trudno sobie bez torunianina wyobrazić zespół narodowy, który latem zaczyna kwalifikacje do Eurobasketu 2017. W finałach Eurobasketu 2015 Waczyński średnio zdobywał 15,8 pkt.