GKS Katowice

1

0 1 połowa

• Koniec meczu! Olimpia spada do 2. ligi!

• Doliczone cztery minuty. Zawzięcie bronią się piłkarze z Katowic, desperacko atakują gospodarze.

• Strzał z pola karnego i Wierzbicki wybija futbolówkę na rzut rożny.

• Adrian Frańczak ukarany drugą żółtą kartką! Arbiter Jacek Małyszek uznał, że obrońca gości symulował faul i w efekcie wyleciał z boiska. Trzy minuty marzeń dla Olimpii.

• Strzał Michalika obok słupka! Gospodarze coraz bliżej gola...

• Chwilowa przewaga Olimpii, która musi wygrać, by pozostać w grze o 1. Ligę.

• Handzlik za Kaczmarka.

• Kurowski z żółtą kartką.

• Remis w tym spotkaniu i wyniki na innych stadionach sprawiają, że Olimpia na ten moment spada z Nice 1 Ligi.

• Kapitalna akcja dwóch zmienników! Najpierw Foszmańczyk dośrodkował w pole karne, a następnie Volas świetnie wykończył ją głową! Obaj pojawili się na boisku w drugiej połowie.

• GOOOOOL! DALIBOR VOLAS!

• Ostatnia zmiana w zespole gości. Foszmańczyk zastąpi Kalinkowskiego.

• Zamieszanie w polu karnym Olimpii, ale żaden z katowiczan nie przejął dośrodkowania.

• Prokić zagrał jako fałszywa dziewiątka, posłał prostopadłą piłkę do Mandrysza, ale Małecki czujnie przed własną bramką.

• Volas dyskutuje z arbitrem i również otrzymuje kartkę.

• Kamil Słaby fauluje przed polem karnym i zostaje ukarany żółtą kartką.

• Słomka zastępuje Błąda.

• Pomocnik gości chyba doznał urazu przy tym strzale, ponieważ dał sygnał trenerowi, że potrzebuje zmiany.

• Błąd szukał szczęścia z dystansu, ale za lekkie było to uderzenie.

• Zaczynamy drugą połowę!

• W przerwie trener GKS-u postanowił dokonać zmiany. Dalibor Volas w miejsce Zejdlera.

• Koniec pierwszej połowy.

• Zejdler powstrzymał kontrę gospodarzy.

• Tym razem Klemenz! Kopia sytuacji z Prokiciem ... Nie siedzi dziś piłka na głowach piłkarzy z Katowic.

• Dośrodkowanie w pole karne, Prokić nie sięga piłki, choć był niezwykle blisko.

• Mandrysz uderzał zza pola karnego i wywalczył tylko róg.

• Obrońcy Olimpii już niemal w całości ukarani kartkami

• Bardzo ostry mecz. Kolejna kartka, tym razem dla Bielawskiego

• Kalinkowski faulowany blisko pola karnego gospodarzy. Nie wykorzystali katowiczanie rzutu wolnego.

• Strzał Michalika i Wierzbicki broni nogami. Bramkarz GKS-u chce się zrehabilitować za błąd z początku spotkania.

• Prokić przedziera się na skrzydle, łamie akcję do środka i zagrywa do Zejdlera, który nieumyślnie przepuścił piłkę i Frańczak uderzył z bliska, lecz minimalnie niecelnie!

• Rzut wolny dla Olimpii - strzał Kaczmarka broni golkiper gości.

• Starcie między dwoma zawodnikami. Frańczak i Wierzbicki z kartkami.

• Kolejna kontra GKS-u, ale szybciej bramkarz gospodarzy, który wybija piłkę z pola karnego.

• Dużo walki w środku pola. Olimpia docenia to, co ma i skutecznie próbuje bronić się przed stratą bramki.

• Klimczak ostro fauluje Mandrysza. Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu.

• Piłkarze z Katowic nie mają pomysłu na grę. Długie piłki na skrzydłowych i napastnika wciąż padają łupem obrońców.

• Maciej Wierzbicki naoglądał się wczoraj Lorisa Kariusa i popełnił podobny błąd przy wznowieniu piłki! Jazvić przejął piłkę i wpakował ją do pustej bramki!

• GOOOOOL! FILIP JAZVIĆ!

• Podlogar strzelał głową z piątego metra i tuż nad bramką!

• Błąd chciał błyskawicznie rozpocząć kontratak, ale po dryblingu niecelnie podał do kolegi z drużyny.

• Poczobut próbował zagrać długą piłkę na Prokicia, ale przejęli zagranie obrońcy.

• Ledwo rozpoczęło się spotkanie i już jedna groźna akcja. Rzut wolny, dośrodkowanie w pole karne GieKSy i futbolówkę wybija Kalinkowski. Po rzucie rożnym sytuację również wyjaśnił stoper gości.

• ZACZYNAMY!

• Piłkarze wychodzą na boisko, za chwilę rozpoczniemy jeden z dziewięciu spotkań 33. kolejki Nice 1 Ligi.

• Ławka rezerwowych gospodarzy: Królczyk, Adamczyk, Feruga, Handzlik, Kowal, Vukusić, Goropevsek

• Warto zwrócić uwagę, że ostatni rezerwowy Michał Szczyrba jest urodzonym w 2000 roku zawodnikiem, który zaledwie dwa dni temu znalazł się w pierwszym zespole z Katowic.

• Ławka rezerwowych gości: Frankowski, Midzierski, Foszmańczyk, Volas, Mokwa, Słomka, Szczyrba

• GKS po świetnym początku rundy wiosennej znalazł się na drugim miejscu w tabeli i wydawało się, że wszystko ma w swoich rękach. Derbowe porażki z Ruchem i GKS-em Tychy po raz kolejny pogrzebały marzenia kibiców o Ekstraklasie.

• Mecz w Grudziądzu będzie spotkaniem drużyn, które w tym sezonie mocno zawiodły. Gospodarze z dorobkiem 30 punktów znajdują się na 17. pozycji, a do miejsca oznaczającego grę w barażach, tracą trzy oczka. O dużym niedosycie mówią też w Katowicach. W końcu "GieKSa" od kilku sezonów jest przez ekspertów wymieniana w gronie kandydatów do awansu i za każdym razem wykoleja się na ostatniej prostej.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Olimpia Grudziądz - GKS Katowice!