Olimpia Grudziądz kroczy w sparingach od zwycięstwa do zwycięstwa. Pokonała 7:0 Bałtyk Gdynia

Karol Piernicki
Piłkarze Olimpii Grudziądz (w białych koszulkach Oskar Trzepacz oraz Lukas Klemenz) pokonali kolejnego rywala w meczu sparingowym Piotr Bilski
Trzeci mecz i trzecie zwycięstwo. Piłkarze Olimpii Grudziądz rozbili Bałtyk Gdynia aż 7:0. Dwie bramki zdobył Karol Angielski.

Spotkanie z Bałtykiem rozgrywane było podczas pobytu biało-zielonych w Cetniewie.

Już w pierwszej połowie grudziądzanie uzyskali przewagę, którą udokumentowali dwoma trafieniami. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Damian Warchoł, z kolei w 36. minucie do siatki rywali trafił Jakub Łukowski.

Rywale grudziądzan ruszyli do ataków

Po zmianie stron śmielej do ataków ruszyli rywale z Gdyni. Dobrze funkcjonowała jednak defensywa Olimpii.

A po godzinie gry grudziądzcy piłkarze rozpoczęli popis skuteczności w ataku. Dwukrotnie - w 62. i 77. minucie - trafił Karol Angielski. W 71. minucie swojego gola zdobył Kamil Kurowski. Na pięć minut przed końcem rzut karny na bramkę zamienił Marcin Woźniak, natomiast tuż przed końcem wynik ustalił Adam Banasiak. Dla tego ostatniego był to kolejny gol zdobyty tej zimy.

Dziś piłkarze Olimpii wracają z obozu

Zespół Olimpii dzisiaj wraca ze zgrupowania.

- W poniedziałek zawodnicy wrócą do Grudziądza, a w środę rozegrają kolejny sparing z Concordią Elbląg - informuje Marcin Jędrak, rzecznik prasowy Olimpii Grudziądz. - Planowo odbędzie się on o godzinie 17.30 na boisku bocznym.

W Cetniewie biało-zieloni trenowali trzy razy dziennie. Pierwsze zajęcia rozpoczynali każdego dnia o godzinie 7. Zespół trenera Jacka Paszulewicza przebywał tam od wtorku. Na drugie zgrupowanie pojedzie w drugiej połowie lutego do Gutowa Małego.

Olimpia Grudziądz - Bałtyk Gdynia 7:0 (2:0)

1:0 - Warchoł (11), 2:0 - Łukowski (36), 3:0 - Angielski (62), 4:0 - Kurowski (71), 5:0 - Angielski (77), 6:0 - Woźniak (85-karny), 7:0 - Banasiak (90).

Olimpia: I połowa: Wrąbel - Bielawski, Klemenz, Malec, Wolski - Kłus, Łukowski, Kaczmarek, zawodnik testowany - Warchoł, Nildo. II połowa: Królczyk - Ciechanowski, Zitko, Widz, Woźniak - Wawryszczuk, Smoliński, Kurowski, Banasiak, Michalik - Angielski