Olimpia Grudziądz przegrała z Sokołem. Sensacyjny wynik w Kleczewie

Arkadiusz Wojtasiewicz
Do dużej niespodzianki doszło w sobotnie popołudnie w meczu III ligi w Kleczewie. Miejscowy Sokół wygrał 1:0 (1:0) z Olimpią Grudziądz.

Miało być umocnienie się na czele tabeli i kolejny krok na drodze do II ligi, a było rozczarowanie i wpadka, która na koniec sezonu może sporo kosztować. Sokół był przed tą kolejką dopiero dwunasty, a Olimpia do Kleczewa przyjechała jako lider tabeli.

Nie minęły jednak nawet trzy minuty, a już było 1:0 - gospodarze niczym Czesi w meczu z reprezentacją Polski błyskawicznie otworzyli wynik za sprawą Kacpra Janiaka, którzy skierował piłkę do siatki.

Pięć minut później mogło i powinno być 1:1, gdyż sędzia podyktował rzut karny dla grudziądzan. Niestety dla przyjezdnych, bramkarz Sokoła obronił "jedenastkę", co podcięło skrzyła Olimpii. Jak się okazało, goście lepszych okazji do wyrównania już nie mieli i musieli przełknąć gorzką pigułkę.

W tabeli Olimpia pozostała z dorobkiem 46 punktów i została doścignięta przez Gedanię Gdańsk.

Sokół Kleczew - Olimpia Grudziądz 1:0 (1:0)