Olimpia Grudziądz wygrywa i pnie się w ligowej tabeli

Piłkarze Olimpii (w zielonych koszulkach) pokonali Drutex-Bytovię i są już na trzecim miejscu w tabeli I ligi Gerard Szukay
Grudziądzcy piłkarze wygrali z Drutex-Bytovią Bytów 3:2 i są niepokonani od czterech kolejek. Jednocześnie wygrali pierwszy raz u siebie po dwóch meczach.

Starcie Olimpii z jednym z beniaminków I ligi obfitowało w wiele emocji i zwrotów akcji. Pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze. Z rzutu wolnego dośrodkowywał Marcin Kaczmarek, a najlepiej w polu karnym odnalazł się Bartosz Jaroch, który skierował piłkę do siatki. To było pierwsze trafienie młodego obrońcy dla Olimpii, do której trafił przed tym sezonem.

Po dwudziestu minutach przyjezdni wyrównali. Janusz Surdykowski pewnie wykorzystał rzut karny po zagraniu ręką w obrębie własnej szesnastki Dariusza Kłusa.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście, którzy prezentowali się w przekroju całego meczu jako dobrze zorganizowana ekipa. Na nieco przed upływem godziny gry Artur Wojach wyłożył piłkę do Daniela Mąki, który precyzyjnym strzałem po długim rogu pokonał Michała Wróbla. Olimpia przebudziła się w końcówce. W 72. minucie to obrońcy z Bytowa zagrali ręką we własnym polu karnym, a pewnym egzekutorem jedenastki okazał się Adam Cieśliński. Po kolejnych ośmiu minutach biało-zieloni byli już na prowadzeniu. Tym razem rzut karny został podyktowany za faul na Maciej Rogalski, a na listę strzelców wpisał się po raz drugi w barwach Olimpii Arkadiusz Aleksander.

- W tym spotkaniu najistotniejszy był wynik – stwierdził na pomeczowej konferencji Dariusz Kubicki, trener grudziądzan. – W ostatnich dwóch meczach u siebie nie potrafiliśmy zdobyć kompletu punktów, dlatego tym bardziej gratuluję swoim zawodnikom, że w tak trudnych okolicznościach i momentach potrafili się podnieść. To świadczy o ich wysokiej klasie.

Trener gości żałował natomiast porażki i nie krył niezadowolenia z postawy drużyny w grze obronnej.

- Mecz dla kibiców był na pewno dramatyczny, ocenił Paweł Janas, w przeszłości selekcjoner kadry Polski. – Oba zespoły grały ambitnie. Pracy sędziów oceniać nie będę, bo z ławki niewiele widać. Tracimy natomiast za dużo bramek i właśnie przez to mamy tak mało punktów.

W tabeli Olimpia już jest trzecia i ma tyle samo punktów co drugi Stomil Olsztyn (trzynaście). Drutex-Bytovia spadła na przedostatnie miejsce w tabeli. Za tydzień grudziądzan czeka kolejne – trzecie z rzędu – starcie z beniaminkiem. W niedzielę w Siedlcach biało-zieloni zmierzą się z tamtejszą Pogonią, która także – podobnie jak bytowianie – ma sześć punktów w dorobku.
Na zapleczu ekstraklasy prowadzi nieustannie Termalika, która ma już nad olsztyńsko-grudziądzkim duetem sześć punktów przewagi.

Wciąż nie zwalnia tempa Termalika Bruk-Bet Nieciecza, która w Gdyni pokonała 4:2 Arkę. Podopieczni Piotra Mandrysza, którzy zasiadją w fotelu lidera I ligi, wygraną przechylili dwoma golami w ostatnich pięciu minutach.

Remisami zakończyły się potyczki GKS Katowice z Flotą Świnoujście, Sandecji Nowy Sącz i Chojniczanki Chojnice (oba mecze 1:1), a także Widzewa Łódź z Miedzią Legnica, w konfrontacji których nie padły bramki.

Kolejne zwycięstwo zanotował Chrobry Głogów, który pokonał u siebie 1:0 innego beniaminka – Pogoń Siedlce. W takich samych rozmiarach inna z ekip, które pierwszy rok grają na tym szczeblu (czyli Wigry Suwałki), niespodziewanie pokonały w Katowicach tamtejszy GKS.

Wczoraj oba spotkania zakończyły się podziałem punktów. W starciu Dolcanu Ząbki z Wisłą Płock kibice bramek nie obejrzeli, natomiast Zagłębie Lubin zremisowało 1:1 ze Stomilem Olsztyn. Ci ostatni wyprzedzają w tabeli Olimpię (która jest trzecia) tylko lepszym bilansem bramkowym. Obie ekipy zgromadziły na swoim koncie po 13 punktów, a prowadzi z dziewiętnastoma Termalika.