Olimpia wygrywa na inaugurację I ligi w znakomitym stylu

Karol Piernicki
Maciej Rogalski (na zdjęciu w zielonej koszulce) strzelił dwie bramki i wydatnie przyczynił się do efektownej wygranej swojego zespołu na inaugurację rozgrywek zaplecza ekstraklasy Gerard Szukay
Po trzydziestu minutach inaugurującego spotkania I ligi kibice Olimpii mogli mieć obawy. Ale po kolejnych pięciu i na koniec meczu byli już wniebowzięci.

Olimpia Grudziądz pokonała bowiem w pierwszej kolejce Miedź Legnicę aż 4:2.

Wynik potyczki, która zakończyła się przed chwilą, otworzył w 21. minucie Wojciech Łobodziński. Po kolejnych ośmiu wyrównał Maciej Rogalski, a po dwóch biało-zielonych wyprowadził na prowadzenie strzałem z rzutu wolnego Marcin Kaczmarek. Za moment ten sam gracz zagrał piętką do Arkadiusza Aleksandra, który również zdobył gola w swoim debiucie przed grudziądzką publicznością.

Po przerwie po raz drugi na listę strzelców wpisał się Maciej Rogalski. Humory miejscowym popsuł nieco Adrian Woźniczka, ale i tak zwycięstwo 4:2, a przede wszystkim styl, jaki zaprezentowała Olimpia, naprawdę mógł się podobać.

Olimpia Grudziądz – Miedź Legnica 4:2 (3:1)

0:1 – Łobodziński (21), 1:1 – Rogalski (29), 2:1 – Kaczmarek (31), 3:1 – Aleksander (34), 4:1 – Rogalski (47), 4:2 – Woźniczka (67).

OLIMPIA: Sapela – Jaroch (żk), Łabędzki, Piter-Bucko (żk), Woźniak – Kaczmarek, Kłus, Smoliński (żk), Rogalski (85. Szczot), Popovic (90. Żołądź) – Aleksander (72. Cieśliński).

Szczegóły tego spotkania i pomeczowe komentarze już wkrótce.