Tylko u nas
nowosci.com.pl

Zobacz koniecznie!

Rozwiń
Oni zaadoptowali psiaki ze schroniska w Toruniu! Zobaczcie...

Oni zaadoptowali psiaki ze schroniska w Toruniu! Zobaczcie zdjęcia!

Adrian Stelmaszyk

Nowości Dziennik Toruński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Evi
1/41
przejdź do galerii

Evi ©Facebook Schroniska dla zwierząt w Toruniu

Od początku roku toruńskie schronisko wydało do adopcji aż 132 zwierzaki. Wszystkie te zwierzęta dostały od losu szansę na nowy dom i kochających opiekunów. Wśród szczęśliwców są m. in. Bajron, Gerda, Misiek, Puszkin i Żelek.
Obecnie w toruńskim schronisku przy ul. Przybyszewskiego przebywa 213 psów i 33 koty. Od początku roku nowy dom znalazło już 132 czworonogów. Niestety niemal każdego dnia pojawiają się nowe zwierzęta - zagubione lub porzucone przez dotychczasowych właścicieli.

Zobacz galerię

Większość zwierząt przebywających w schronisku jest doświadczona przez życie i zdążyła już poznać człowieka z nie najlepszej strony.
Pracownicy i wolontariusze schroniska robią bardzo dużo, aby często zaniedbane i chore zwierzęta wyleczyć i postawić na nogi. Jednak zwierzęta do pełni szczęścia potrzebują kochających i oddanych opiekunów, którzy zapewnią im dom i miłość.- Przełom 2018 i 2019 roku to było prawdziwe szaleństwo - mówi Agnieszka Szarecka, kierowniczka schroniska. - Chyba od 10 lat nie mieliśmy tak małej ilość zwierząt. Oczywiście ciągle jest ich dużo, ale ostatnie miesiące przyniosły zdecydowany wzrost adopcji, z czego jesteśmy bardzo zadowoleni.

Aby zaadoptować psa czy kota możemy udać się między godz. 12 a 16 do schroniska. Możemy poznać zwierzęta, odbyć spacer z psem, czy pobawić się z kotem. Jeśli zaś nie możemy sobie pozwolić na przygarnięcie zwierzaka do domu, możemy zaadoptować go wirtualnie i wspierać finansowo, czy zapisać się na kurs dla spacerowiczów i wyprowadzać psy ze schroniska na spacery.- Kiedy ktoś przychodzi zaadoptować psa czy kota do schroniska obserwujemy, jak ukształtuje się relacja między człowiekiem, a zwierzęciem. Czasem od razu widać, że pies podczas spaceru bardzo dobrze reaguje na daną osobę. Jeśli widzimy, że zaiskrzyło z obu stron, to możemy oddać zwierzaka do nowego domu - mówi Agnieszka Szarecka.

W naszej galerii zebraliśmy osoby, które od początku tego roku przygarnęły zwierzaki ze schroniska. Zobaczcie szczęśliwe psiaki i ich nowych opiekunów!
Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo