Osiem razy na podium

PIotr Bednarczyk
Zawodnicy Lechmedu Toruń wzięli udział w II eliminacjach do MP juniorów i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży oraz miedzywojewódzkich mistrzostwach młodzików.

<!** Image 2 align=none alt="Image 169151" sub="Finaliści walk do 60 kg juniorów. Pierwszy od lewej Piotr Krause (wywalczył drugie miejsce), drugi z prawej - Oskar Norrmann (trzecie) / Fot. Archiwum">12-osobowa ekipa ośmiokrotnuie stawała na podium.

W grupie juniorów młodszych najlepiej wypadli Mateusz Studziński i Piotr Krause. Obaj zdobyli srebrne medale - Mateusz w konkurencji walk powyżej 66 kg, a Piotr w kat. do 60 kg. Natomiast brązowe krążki wywalczyli - Paulina Pańkowska (do 53 kg), Karol Jurkiewicz (do 48 kg), Oskar Norrmann (do 60 kg - wsyzscy w walkach) i Mateusz Studziński w konkurencji technik specjalnych. Z kolei wśród juniorów miejsce na najniższym stopniu podium wywalczyli Bartłomiej Jurkiewicz w walkach do 63 kg i Damian Ciesiun w konkurencji technik specjalnych.

<!** reklama>Nasi najmłodsi zawodnicy w grupie młodzików do Torunia wrócili bez medali. Najbliżej podium był Dawid Sobczak, który zajął piąte miejsce zarówno w konkurencji układów formalnych, jak i w technikach specjalnych. Natomiast Daniel Hartowicz i Filip Trojanowki zakończyli swój start w obu tych konkurencjach na dalszych miejscach.

Po zliczeniu punktów uzyskanych w dwóch turniejach kwalifikacyjnych do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbędzie się w maju w Białymstoku, awans uzyskali Mateusz Studziński, Oskar Norrmann i Piotr Krause. Z kolei w mistrzostwach Polski juniorów, które odbędą się też w maju w Olsztynie koło Częstochowy, wystartują Olga Kletke, Bartosz Głos, Bartłomiej Jurkiewicz i Damian Ciesiun.