Osiem razy podium dla Lechmedu

Piotr Bednarczyk
Cenne punkty wywalczyli reprezentanci Lechmedu Toruń podczas I Turnieju Eliminacyjnego do Mistrzostw Polski Juniorów i Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

<!** Image 2 align=none alt="Image 166678" sub="Na zdjęciu stoją od lewej: Mateusz Studziński, Bartłomiej Jurkiewicz, Bartosz Głos, Konrad Lasota, Oskar Norrmann, Olga Kletke i Artur Kufel / Fot. archiwum">Zawody rozegrano w Gnieźnie.

Pierwsze medale wywalczyła Olga Kletke, która aż trzykrotnie stawała na najniższym stopniu podium w konkurencjach układów formalnych, technik specjalnych i w walkach powyżej 60 kg.

W grupie juniorów Bartosz Głos dwukrotnie wywalczył srebrny medal w konkurencji technik specjalnych i w walkach powyżej 70 kg. Z kolei w konkurencji walk do 63 kg 3. miejsce ex aequo zajęli Artur Kufel i Bartłomiej Jurkiewicz.

<!** reklama>Ostatni brązowy medal zdobył Oskar Norrmann, który startował w grupie juniorów młodszych w walkach do 60 kg.

Z kolei dwoje debiutujących w grupie juniorów młodszych zawodników zajęło miejsca poza podium - Mateusz Studziński był piąty zarówno w walkach w kat. powyżej 66 kg, jak i w technikach specjalnych, natomiast Konrad Lasota w technikach specjalnych zajął 15. miejsce, a w układach był 17.

Był to pierwszy turniej makroregionalny, mający na celu wyłonienie finalistów mistrzostw Polski w kategoriach juniorów i juniorów młodszych, które rozegrane zostaną w maju.

W rywalizacji brało udział przeszło 90 zawodników reprezentujących kluby taekwon-do z województw kujawsko-pomorskiego, pomorskiego, wielkopolskiego i zachodnio-pomorskiego.