Osłabiona Energa Toruń zagrała w Sosnowcu w siódemkę. Ale dała radę!

KG, PB
Sławomir Kowalski
Koszykarki Energi Toruń w składzie z nową rozgrywającą pewnie zwyciężyły w Sosnowcu. Teraz przed Katarzynkami ważne i bardzo prestiżowe spotkanie z Artego Bydgoszcz.

Udanie do ligowej rywalizacji po przerwie świąteczno-noworocznej wróciły koszykarki toruńskiej Energi. Katarzynki nowy rok rozpoczęły wyjazdowym zwycięstwem w Sosnowcu z miejscowym JAS-FBG Zagłębiem 82:71.

Ostatnie dni nie były łatwe dla Algirdasa Paulauskasa. Kontuzjowane są Katarzyna Maliszewska i Anna Bekasiewicz. Przed przerwą z drużyną pożegnała się Węgierka Rita Rasheed (rozwiązała umowę za porozumieniem stron), a do tej pory do drużyny nie wróciła Australijka Lauren Mansfield.

Miała pojawić się w Toruniu jeszcze w starym roku. Włodarze klubu długo nie zwlekali i wobec tej sytuacji znaleźli nową rozgrywającą. W Sosnowcu zadebiutowała urodzona w kongijskiej Kinszasie, ale wychowana już we Francji obwodowa Melissa Diawakana.

W debiucie spisała się całkiem nieźle. W ciągu niespełna 23 minut zdobyła 14 punktów (4/6 za 2, 1/1 za 3 i 3/3 za 1). Ponadto miała 4 zbiórki, tyle samo asyst i po dwie straty i przechwyty.

Drugą liderką drużyny była Amerykanka Alexis Hornbuckle (17 pkt, 8 zb i 7 as).

Torunianki dość szybko uzyskały przewagę we wczorajszym meczu. Już w 12. min. prowadziły 26:15, a jeszcze przed przerwą, po akcji Agnieszki Skobel, było 43:23.

Wysokie prowadzenie nieco uśpiło przyjezdne, bo pod koniec trzeciej kwarty przewaga Energi zmalała do siedmiu „oczek” (49:56).

Katarzynki nie pozwoliły jednak na więcej, kontrolowały wydarzenia na boisku i wygrały 82:71.

W niedzielę o godz. 17 czeka je mecz z Artego Bydgoszcz.

JAS-FBG Zagłębie Sosnowiec - Energa Toruń 71:82 (13:19, 10:24, 28:17, 20:22)
Zagłębie:
R. Parks 26 (3x3), M. Stara 13 (1), E. Siksniute 11, N. Swanier 4, A. Fikiel 2 oraz I. Corda 7 (1), S. Skrba 6, M. Urbaniak 2, M. Dobrowolska 0

Energa: A. Horbuckle 17 (2), A. Skobel 14 (1), K. Cain 11, E. Tłumak 10 (1), M. Grigalauskyte 9 oraz M. Diawakana 14, M. Uro-Nilie 7 (1)

MAGAZYN SPORTOWY24 - Boniek o biletach na mundial, grupie Polak�w i bazie w Soczi