Ósme miejsce polskich panczenistów w sprincie drużynowym w Mińsku

PS
Artur Nogal wraz z kolegami z drużyny zajął ósme miejsce w drużynowym sprincie podczas zawodów Pucharu Świata w Mińsku Rafał Oleksiewicz
Na ósmym miejscu finiszowali Polacy w drużynowym sprincie podczas pierwszego dnia zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim, które rozpoczęły się w Mińsku.

Artur Waś, Artur Nogal, Piotr Michalski i Damian Żurek uzyskali czas 1:23.130, tracąc niespełna dwie sekundy do najlepszych w stawce Holendrów.

Polscy zawodnicy w piątek startowali także na dwóch innych dystansach – w grupie B w rywalizacji kobiet na 3000 metrów trzynasta była Natalia Czerwonka, a dziesięć pozycji niżej uplasowała się Karolina Gąsecka. Z w grupie B w rywalizacji mężczyzn na 5000 metrów Szymon Palka był 19., a Artur Janicki 24.

Na listach startowych jest łącznie 264 zawodników – 103 kobiety i 161 mężczyzn. Swoich reprezentantów w Miński ma 26 krajów. Impreza potrwa do niedzieli, a na sobotę zaplanowana jest rywalizacja na dystansach 500 i 1500 metrów kobiet oraz 1000 i start masowy mężczyzn.

W przyszły weekend zawodnicy rywalizujący w Pucharze Świata ścigać się będą w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim.