MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ósmoklasiści już piszą egzamin z języka polskiego. Towarzyszyliśmy im w toruńskiej SP nr 4

Justyna Wojciechowska-Narloch
Justyna Wojciechowska-Narloch
W Toruniu do egzaminu ósmoklasisty przystąpiły w sumie 982 osoby.
W Toruniu do egzaminu ósmoklasisty przystąpiły w sumie 982 osoby. Grzegorz Olkowski
Prawie tysiąc ósmoklasistów z toruńskich podstawówek mierzy się dziś z arkuszem z języka polskiego podczas egzaminu w ostatniej klasie podstawówki. Przed nimi jeszcze testy z matematyki i języka obcego.

Próba Toruńskiej Orkiestry Symfonicznej przed koncertem "TOSoliści"

od 7 lat

Wtorek, 14 maja to bardzo emocjonujący dzień dla wszystkich młodych ludzi z najwyższych programowo klas w szkołach podstawowych. Punktualnie o godz. 9 rano rozpoczął się dla nich trzydniowy maraton egzaminów sprawdzających wiedzę i umiejętności z trzech kluczowych przedmiotów: języka polskiego (wtorek), matematyki (środa) i języka obcego nowożytnego (czwartek). W Toruniu do egzaminu ósmoklasisty przystąpiły w sumie 982 osoby.

Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy dla wszystkich uczniów. Przystąpienie do niego jest warunkiem ukończenia edukacji na poziomie szkoły podstawowej. Testów jednak nie można nie zdać, bo nie ma żadnych progów punktowych wyznaczających zaliczenie. Wyniki egzaminu są jednak bardzo ważne przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Liczą się na równi z ocenami na świadectwie. Im lepszy wynik testów, tym większe szanse na miejsce w dobrym liceum czy technikum.

Uczniowie, którzy z różnych powodów nie przystąpią do egzaminu ósmoklasisty w terminie podstawowym lub ich praca zostanie unieważniona, będą mogli przystąpić do niego w tak zwanym terminie dodatkowym. Odbędzie się on w dniach 10-12 czerwca.

Uczniowie poznają swoje wyniki i otrzymają zaświadczenia o szczegółowych ‎wynikach egzaminu ósmoklasisty 3 lipca. Dotyczy to zarówno tych, którzy przystąpią do egzaminu w terminie głównym, jak i dodatkowym.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska