Tylko u nas
nowosci.com.pl

Zobacz koniecznie!

Rozwiń
Osobowość Roku 2018. Kto zasłużył na nasze uznanie?...

Osobowość Roku 2018. Kto zasłużył na nasze uznanie? Sprawdźcie!

Marcin Zawadzki

Nowości Dziennik Toruński

Nowości Dziennik Toruński

Osobowość Roku 2018. Kto zasłużył na nasze uznanie? Sprawdźcie!
1/5
przejdź do galerii
Prawie 4,5 tys. głosów zebrał już Jacek Rutkowski w plebiscycie Osobowość Roku 2018. Na kandydatów głosować można jeszcze do 13 lutego.
Jacek Rutkowski niemal od samego początku głosowania wysforował się na pozycję lidera i sukcesywnie powiększa przewagę nad kolejnymi kandydatami w kategorii Biznes w powiecie toruńskim.

Jacek Rutkowski jest prezesem zarządu Mat Bud, dostał Złoty Medal Akademii Polskiego Sukcesu oraz nominację do Złotej Statuetki Lidera Polskiego Biznesu. Za działalność prospołeczną został wyróżniony Medalem Solidarności Społecznej oraz statuetką Floriany 2018 dla Najbardziej Społecznie Zaangażowanego Pracodawcy.

Cztery kategorieGłosowanie jest prowadzone w czterech kategoriach: kultura, działalność społeczna i charytatywna, samorządność i społeczność lokalna oraz biznes. Laureaci zostaną wybrani osobno w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku i Grudziądzu oraz w każdym powiecie województwa kujawsko-pomorskiego. Kandydatów do tytułu Osobowości Roku 2018 nominowała kapituła pod przewodnictwem redaktorów naczelnych „Gazety Pomorskiej”, „Expressu Bydgoskiego” i „Nowości”. Pełna lista kandydatów jest dostępna >>>> TUTAJ <<<< Tam też można wybrać swojego faworyta i oddać na niego swój głos.

Głosowanie w pierwszym etapie plebiscytu potrwa do środy, 13 lutego do godz. 20.

Laureaci w każdej kategorii, w każdym mieście i powiecie, zdobędą tytuły Osobowość Roku 2018 w swoim mieście lub powiecie. Dodatkowo wezmą oni udział w wojewódzkim finale, w którym w każdej kategorii plebiscytu zostaną przyznane tytuły Osobowość Kujaw i Pomorza 2018. Awansując do finału laureaci z miast i powiatów zachowają zdobyte głosy.

Głosowanie w finale rozpocznie się w piątek, 15 lutego i potrwa do środy, 27 lutego do godz. 21.Z sercem do ludziLiderem w kategorii Biznes w Toruniu jest cały czas Jacek Leczkowski, nominowany za ogromny rozwój i sukces firmy PBDI, której jest prezesem.

Zacięta walka o pierwszeństwo toczy się w kategorii Kultura. W Toruniu prowadzi Joanna Miś-Fudali.

- Jest mi bardzo miło, że zostałam nominowana w Plebiscycie Osobowość Roku 2018, tym bardziej że rok 2018 był rokiem szczególnym, jubileuszowym - mówi Joanna Miś-Fudali. - Obchodziłam 25-lecie pracy artystycznej, jednocześnie 25-lecie działalności Teatru Tańca Akro, którego jestem założycielem, nauczycielem i choreografem.

W powiecie toruńskim ponownie na prowadzeniu jest Krzysztof Kędzierski, nauczyciel, kapelmistrz orkiestry dętej gminy Zławieś Wielka.

W kategorii Działalność społeczna i charytatywna na pierwszym miejscu w Toruniu jest Jakub Balicki, trener prowadzący podwórkowo-uliczną drużynę piłkarską „Niedźwiadki”. Z kolei w powiecie toruńskim lideruje Ewa Madej z Fundacji Werwa Team, która działa głównie w Czernikowie, Obrowie, ale także w Golubiu-Dobrzyniu i Zbójnie.

Marzena Stanewicz (w Toruniu), uczestnicząca w 40-dniowym proteście w Sejmie, i Mirosław Nawrotek (w powiecie toruńskim), radny powiatu toruńskiego są liderami w kategorii Samorządność i społeczność lokalna.

W marcu odbędzie finałowa gala plebiscytu, podczas której laureaci odbiorą statuetki, dyplomy i nagrody. Laureaci etapu wojewódzkiego dodatkowo odbiorą m.in. dwu-osobowe zaproszenia na musical „Metro”, który będzie grany w Bydgoszczy.

Zobacz także:
Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo