Tylko u nas
nowosci.com.pl

Zobacz koniecznie!

Rozwiń
Osobowość Roku 2018. Poznajcie kolejnych kandydatów!

Osobowość Roku 2018. Poznajcie kolejnych kandydatów!

Tomasz Wersocki

Nowości Dziennik Toruński

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Jakub Balicki
1/4
przejdź do galerii

Jakub Balicki

Jeszcze do 13 lutego można głosować na kandydatów w tym etapie plebiscytu Osobowość Roku 2018. Dziś prezentujemy kolejnych liderów.
Głosowanie jest prowadzone w czterech kategoriach: kultura, działalność społeczna i charytatywna, samorządność i społeczność lokalna oraz biznes. Laureaci zostaną wybrani osobno w Bydgoszczy, Toruniu, Włocławku i Grudziądzu oraz w każdym powiecie województwa kujawsko-pomorskiego.

Kandydatów do zaszczytnego tytułu nominowała kapituła pod przewodnictwem redaktorów naczelnych „Gazety Pomorskiej”, „Expressu Bydgoskiego” i „Nowości”.

Głosowanie w pierwszym etapie plebiscytu rozpoczęło się 11 stycznia i potrwa do środy, 13 lutego do godz. 20.

Laureaci w każdej kategorii, w każdym mieście i powiecie, zdobędą tytuły Osobowość Roku 2018 w swoim mieście lub powiecie.
Dodatkowo wezmą oni udział w wojewódzkim finale, w którym w każdej kategorii plebiscytu zostaną przyznane tytuły Osobowość Kujaw i Pomorza 2018. Awansując do finału laureaci z miast i powiatów zachowają zdobyte głosy.


  • Głosowanie w finale rozpocznie się w piątek, 15 lutego i potrwa do środy, 27 lutego do godz. 21.
  • Na zwycięzców czekać będą dodatkowe statuetki oraz nagrody.


W marcu odbędzie się finałowa gala plebiscytu Osobowość Roku 2018, podczas której wszyscy laureaci odbiorą statuetki, dyplomy i nagrody. Każdy zwycięzca etapu powiatowego otrzyma pamiątkową statuetkę Osobowości Roku. Laureaci etapu wojewódzkiego dodatkowo odbiorą m.in. dwuosobowe zaproszenia na musical „Metro”, który będzie grany w Bydgoszczy.

Do udziału w plebiscycie nominowano ponad 740 osób, pełna lista kandydatów do tytułu Osobowości Roku 2018 jest

>>>>>> TUTAJ <<<<<<<

. Tam też można wybrać swojego faworyta i oddać na niego swój głos.
Dziś prezentujemy osoby, które prowadzą w naszym plebiscycie w kategorii działalność społeczna i charytatywna.

Na pierwszym miejscu w Toruniu znajduje się Jakub Balicki, trener piłkarski, na co dzień prowadzący podwórkowo-uliczną drużynę piłkarską „Niedźwiadki”. W zajęciach biorą udział dzieci, młodzież, w tym także osoby niepełnosprawne m.in. z toruńskich publicznych oraz prywatnych domów dziecka.

Tuż za nim znajduje się Małgorzata Kałdowska, angażująca się w opiekę nad osobami starszymi, samotnymi i ubogimi przy funkcjonującej w Toruniu parafii księży Michalitów.

- Nominacja poniekąd była dla mnie zaskoczeniem, ponieważ jeżeli człowiek podejmuje się czegoś, czyni to po prostu z potrzeby serca, a nie z powodu nagród i wyróżnień - mówi Ewa Madej, liderka plebiscytu w powiecie toruńskim.

Nominowana działa od roku w Fundacji Werwa Team, która działa głównie na terenie gminy Czernikowo, Obrowo, ale także w Golubiu-Dobrzyniu czy w Zbójnie.

- Staramy się nieść pomoc wszystkim, którzy wymagają wsparcia: organizujemy akcje charytatywne, koncerty, zbiórki publiczne oraz zajęcia plastyczne. Integrujemy lokalne środowiska - mówi Ewa Madej. - Jesteśmy zaskoczeni, jak wiele udało się zrobić. Cieszy nas bardzo, że wokół fundacji zgromadziło się tak wiele życzliwych osób, które też chcą pomagać innym. Jest to bardzo budujące.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo