Nasza Loteria

Oto jest przyszłość toruńskiego sportu - nasze nadzieje

Marcin Zawadzki
Marcin Zawadzki
Przedstawiamy kolejnych utalentowanych juniorów toruńskich klubów, kandydatów w naszym plebiscycie na Sportowca Roku w kategorii juniorów.

Paulina Kuligowska ma 13 lat, od 6. roku życia trenuje w toruńskiej sekcji klubu Taekwon-do Gromowski. Jej trenerem jest Damian Gromowski.
- Paulina związana jest z taekwon-do od 6 lat. Już od początku swoich treningów znakomicie sobie radziła w zawodach regionalnych, jak i krajowych - mówi Jarosław Kuli-gowski, ojciec Pauliny. - Ma cztery zajęcia w tygodniu. Do tego dochodzą obozy sportowe, zimowy i letni.
Ostatni rok przyniósł Paulinie znaczące sukcesy. W mistrzostwach Polski zajęła I miejsce w walkach i III miejsce w układach formalnych, a w uznaniu dobrych wyników zawodniczka została powołana do kadry Polski kadetów. W mistrzostwach świata w Brazylii Paulina wywalczyła brązowy medal w walkach.
- W tym sezonie planujemy raz w miesiącu wyjazdy na ogólnopolskie konsultacje sparingowe, raz na dwa miesiące zgrupowania kadry oraz obozy sportowe. Wierzymy w większe sukcesy na arenie międzynarodowej, gdyż potencjał tej zawodniczki jest olbrzymi - mówi Jarosław Kuligowski.

Co najmniej 450 zł miesięcznie - tyle może dostać co miesiąc pracownik Biedronki, jeśli nie pójdzie na chorobowe i nie weźmie urlopu na żądanie. To kwota na tyle duża, że ekspedientki chorują... w pracy.Czytaj więcej na kolejnych stronach >>>>Tekst: Małgorzata Oberlan

Premie absencyjne w sklepach. "Nie opłaca się chorować". Ile...

Od rana na łyżwach
Kandydatką w plebiscycie jest też Amelia Witkowska, nadzieja toruńskiego klubu łyżwiarskiego Axel. Przypomnijmy, że Amelka ma dopiero 10 lat, ale już od sześciu lat uprawia łyżwiarstwo figurowe.
- Najpierw to była nauka jazdy na łyżwach w wieku trzech lat, potem Amelka dostała się do akademii łyżwiarskiej, a gdy miała sześć lat, trafiła do klubu. I trenuje w nim do dzisiaj - mówi Paweł Witkowski, ojciec Amelki, która niemal codziennie o godzinie 6 rano zaczyna dzień treningiem na tafli Tor-Toru. Zajęcia na lodzie ma też popołudniami. Ale to nie wszystko, bo Amelka w szkole jest w klasie łyżwiarskiej i dzięki temu ma jeszcze dodatkowe zajęcia na tafli.
W klubie ma od kogo się uczyć, bo trenuje pod okiem Doroty i Mariusza Siudków, naszych medalistów mistrzostw świata i Europy.
A melka w tym roku zdobyła brązowy medal mistrzostw Polski młodzików i wygrała zawody międzywojewódzkich mistrzostw młodzików dla Polski północnej, a na niedawnych mistrzostwach Polski w łyżwiarstwie synchronicznym ze swoją klasą zdobyła brązowy medal.
- Dla Amelki treningi, łyżwy to pasja. Start w takim plebiscycie na Sportowca Roku to na pewno forma nagrody dla niej za wszystkie wyrzeczenia - mówi ojciec zawodniczki.

W piątek wojewoda wydał zezwolenie na przebudowę al. Jana Pawła II w Toruniu. Obwieszczenie o tym pojawiło się w Biuletynie Informacji Publicznej w poniedziałek. W nocy z poniedziałku na wtorek, na zlecenie prezesa toruńskiego MZK, zostało wyciętych 27 lip. Dlaczego akurat w nocy? Zapytany o to przez dziennikarzy Zbigniew Wyszogordzki tłumaczył, że chodziło tu o względy bezpieczeństwa – nocą przez plac Rapackiego przejeżdża mniej samochodów. Prezes MZK wyjaśniał te i inne sprawy podczas konferencji zwołanej we wtorek, już po wycince.W ten sposób rozpoczął się drugi etap oszacowanej na ponad 70 milionów złotych przebudowy placu Rapackiego.Czytaj więcej na kolejnych stronach >>>>

Nocna wycinka drzew na placu Rapackiego. W czwartek rozpoczn...

Chciał być narciarzem
Jędrzej Poczwardowski ma 17 lat, trenuje lekkoatletykę, którą wybrał całkiem niedawno, bo niespełna pięć lat temu.
- Jędrek od dziecka uprawiał rozmaite sportu: karate, koszykówkę, tenis ziemny, ale jego największą pasją od zawsze były biegi, ale narciarskie! - mówi Małgorzata Poczwardowska, mama kandydata. - Co roku jeździł do największego ośrodka biegów narciarskich w Jaku-szycach, jednak brak warunków do uprawiania tej dyscypliny w Toruniu sprawił, że całkowicie oddał się bieganiu, ale temu na bieżni.
Jędrzej trenuje przeważnie 6-7 razy w tygodniu po 2-3 godziny, a w trakcie obozów nawet dwa razy dziennie. Ma się czym pochwalić: trzy rekordy Polski do lat 18, trzy złote medale mistrzostw Polski oraz złoty medal na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy w Baku. Pod koniec listopada na Gali Lauru Królowej Sportu w Bydgoszczy został uhonorowany statuetką Odkrycie Roku w regionie.
- Jędrek jest bardzo ambitny i z pełnym zaangażowaniem podchodzi do tego, co robi - treningi, odpowiednia dieta - mówi mama lekkoatlety. - Zawsze był aktywny, nie usiedział w miejscu - biegał, skakał, jeździł na łyżwach, rolkach i nartorolkach. Angażował członków rodziny do wspólnego, aktywnego spędzania czasu wolnego. Teraz wspólnie przeżywamy wszystkie starty Jędrka - jeździmy z nim na zawody, kibicujemy mu. A Jędrek dostarcza nam wielu wzruszeń. Jesteśmy z niego dumni!

od 16 lat
Wideo

Wywiad z Michałem Probierzem, selekcjonerem polskiej reprezentacji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska