Tylko u nas
nowosci.com.pl

Zobacz koniecznie!

Rozwiń
Oto kandydaci do tytułu Osobowości Roku 2018. O wyborze...

Oto kandydaci do tytułu Osobowości Roku 2018. O wyborze zdecydują Czytelnicy

id

Nowości Dziennik Toruński

Nowości Dziennik Toruński

Krzysztof Kędzierski
1/3
przejdź do galerii

Krzysztof Kędzierski ©nadesłane

Już mniej niż dwa tygodnie pozostały do końca głosowania w pierwszym etapie plebiscytu na Osobowość Roku 2018. Dziś przedstawiamy liderów w kategorii kultura w Toruniu i powiecie.
Spośród kandydatów do tytułu Osobowości Roku 2018 w kategorii Kultura najwięcej głosów w Toruniu zebrała jak dotąd Joanna Miś-Fudali - tancerka, pedagog, choreograf.

To twórczyni koncepcji artystycznej Teatru Tańca Akro oraz reżyser tanecznych spektakli zespołu. Współtwórczyni Projektu PańFu. Dyrektor festiwalu Sfera Ruchu_Toruń. Na co dzień związana z Młodzieżowym Domem Kultury w Toruniu, prowadzi warsztaty w kraju i za granicą.

Trzykrotnie, w latach 1999, 2011 oraz 2017, otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Torunia za wybitne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze, w roku 2013 Nagrodę Kujawsko-Pomorskiego Kuratora Oświaty za osiągnięcia w pracy dydaktycznej, wychowawczej i opiekuńczej, a w 2018 roku Medal Komisji Edukacji Narodowej za szczególne zasługi dla oświaty i wychowania.

Joanna Miś-Fudali jest otwarta na nowe inicjatywy, podejmuje współpracę z różnymi środowiskami, m.in. prowadzi zajęcia z seniorami. Stworzyła ponad 70 choreografii. Wiele z nich zostało nagrodzonych na ogólnopolskich konkursach i przeglądach.

- Moja praca to moja pasja i lubię dzielić się nią z ludźmi. Cieszę się, że została ona doceniona właśnie tą nominacją, czuję się wyróżniona. Wiem, że kibicują mi moi tancerze, obecni i byli, ich rodzice, seniorzy, przyjaciele i oczywiście moja rodzina - mówi Joanna Miś-Fudali.

W powiecie toruńskim liderem jest Krzysztof Kędzierski, nauczyciel, kapelmistrz orkiestry dętej gminy Zławieś Wielka, nominowany za przewodzenie szkolnej orkiestrze dętej w Rzęczkowie i całokształt pracy dla lokalnej społeczności.

- Wszystko zaczęło się w szkole w Rzęczkowie, dzięki zrozumieniu i miłości nauczycieli do muzyki, uczniów oraz rodziców - mówił w wywiadach Krzysztof Kędzierski. - To pierwsze występy na uroczystościach szkolnych umożliwiły rozwój naszej orkiestry. Musieliśmy powiększać repertuar. Potrzebni byliśmy na uroczystościach państwowych, patriotycznych, religijnych. Doszły przemarsze, festyny.

Głosowanie w pierwszym etapie plebiscytu potrwa do środy, 13 lutego do godz. 21. Akcja jest prowadzona wspólnie przez „Nowości”,„Gazetę Pomorską” i „Express Bydgoski”.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo