Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Oto najlepsze dyplomy obronione na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu. Ta sztuka porusza w CSW

Małgorzata Oberlan
Małgorzata Oberlan
Najlepsze prace dyplomowe obronione na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu można już podziwiać w CSW. Wystawa "Dyplom 2023" przygotowana została z wyjątkową dbałością o dostępność dla odbiorców ze specjalnymi potrzebami, m.in. niedosłyszących, niedowidzących. Czynna będzie do 17 marca.
Najlepsze prace dyplomowe obronione na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu można już podziwiać w CSW. Wystawa "Dyplom 2023" przygotowana została z wyjątkową dbałością o dostępność dla odbiorców ze specjalnymi potrzebami, m.in. niedosłyszących, niedowidzących. Czynna będzie do 17 marca. Andrzej Romański UMK
Najlepsze prace dyplomowe obronione na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w 2023 roku można od kilku dni podziwiać w Centrum Sztuki Współczesnej. Wystawie towarzyszy cykl warsztatów.

Zobacz wideo: Jak zadbać o zdrowe odżywianie. Radzi NFZ w Bydgoszczy
86425

Nagrodzone prace 38 osób z siedmiu kierunków studiów Wydziału Sztuk Pięknych UMK już można podziwiać w Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu. Wystawa czynna będzie do 17 marca. Tegoroczne wydarzenie odbywa się pod hasłem dostępności na wielu poziomach: widzenie, słyszenie, poruszanie się, rozumienie i czucie.

Sztuka dostępna dla wszystkich - także odbiorców ze specjalnymi potrzebami

Założeniem organizatorek wystawy "Dyplom 2023" było rozszerzenie dostępności wydarzenia na wielu poziomach i zaprezentowania części prac osobom ze szczególnymi potrzebami, dlatego do większości prac artystycznych wykonana została audiodeskrypcja. Zadbano również o transkrypcję filmów dla osób niedosłyszących i głuchych.

-Natomiast z myślą o osobach niedowidzących i niewidomych stworzona została możliwość dotyku wybranych dzieł lub ich elementów. Na wystawie będzie też można zobaczyć matryce graficzne i ich dotknąć. Wydarzeniu towarzyszą warsztaty tyflograficzne - podkreśla uczelnia.

Zamysłem organizatorek było również stworzenie wystawy bardziej otwartej na osoby w niej uczestniczące, dlatego w jej trakcie odbędą się warsztaty artystyczne i profilowane oprowadzenia: w języku angielskim, ukraińskim oraz oprowadzenie konserwatorskie.

Kuratorką wystawy jest Dorota Chilińska. Koordynatorkami z ramienia CSW są Matylda Hinc i Anna Buller. Za identyfikację wizualną odpowiadają Maria Szczodrowska i Radek Staniec, a realizacją ekspozycji zajął się Wojciech Rumiński.

Nagrodzone prace dyplomowe w 2023 roku. Oto lista uczestników wystawy

Osoby uczestniczące w wystawie to:

  • ARCHITEKTURA WNĘTRZ: Wiktoria Ciułkowska, Roksana Dołkowska, Martyna Jeznach, Dominika Trzeciak
  • GRAFIKA: Agata Burzyńska, Kamil Jakóbiak, Elżbieta Janusz, Aleksandra Klóska, Magdalena Lipowiec, Julia Łuczak, Anita Rybacka, Katarzyna Słomiana, Paulina Stark.
  • MALARSTWO: Mikita Antonchyk, Igor Datkiewicz, Agnieszka Gotowicz, Weronika Szymańska, Philipp Wendland.
  • SZTUKA MEDIÓW I EDUKACJA WIZUALNA: Marta Bezrudczyk, Piotr Dankowiakowski, Jessica David, Olena Kozak, Anna Szczepaniak, Ewelina Szpakowska.
  • KONSERWACJA I RESTAURACJA DZIEŁ SZTUKI: Justyna Basta, Berenika Czerwonka, Katarzyna Dróżdż, Natalia Mazur, Karolina Migdał, Agata Rzeszotarska, Adriana Zakowicz.
  • OCHRONA DÓBR KULTURY: Joanna Kubasik, Michał Radtke, Natalia Borek, Ada Kokot, Jakub Małek.
  • HISTORIA SZTUKI: Martyna Groth, Jakub Jankowiak.
od 7 lat
Wideo

Krzysztof Bosak i Anna Bryłka przyjechali do Leszna

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na torun.naszemiasto.pl Nasze Miasto