Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Otwarcie hali sportowo-widowiskowej opóźni się o trzy miesiące?

Artur Olewiński
Główne prace w hali prowadzone są obecnie wewnątrz obiektu. Pojawiły się w nim już pierwsze sprzęty wyposażenia sportowego. Wkrótce montaż elementów oprawy scenicznej - oświetlenie areny
Główne prace w hali prowadzone są obecnie wewnątrz obiektu. Pojawiły się w nim już pierwsze sprzęty wyposażenia sportowego. Wkrótce montaż elementów oprawy scenicznej - oświetlenie areny Sławomir Kowalski
Po tym, jak konsorcjum budujące halę przy ul. Bema w Toruniu ogłosiło upadłość, było jasne, że pierwsze zawody obejrzymy w niej z ogromnym, 14-miesięcznym opóźnieniem. Czy może ono jeszcze wzrosnąć?

Zamieszanie wywołał artykuł zamieszczony na stronie internetowej Urzędu Miasta. Zgodnie z zawartą w nim informacją, obiekt powinien być gotowy w maju 2014 roku. Tymczasem zgodnie z podpisaną w kwietniu 2013 roku umową z nowym wykonawcą, firmą Alstal, budowa miała się zakończyć dokładnie 3 lutego 2014 roku. - Nie ma mowy o jakichkolwiek opóźnieniach, nie przesunęliśmy także terminów. Hala ma być rzeczywiście gotowa na przyjęcie kibiców w maju. Jednak zgodnie z umową zawartą z wykonawcą prac, roboty budowlane mają się zakończyć w lutym. Nic nie wskazuje na to, by coś miało pokrzyżować te plany - mówi Aleksandra Iżycka, rzecznik prasowy Urzędu Miasta.
[break]

Po przekazaniu obiektu miastu, pod koniec marca rozpocznie się jego wyposażanie w niezbędną infrastrukturę, głównie sprzęt sportowy, w tym pełnowymiarową bieżnię lekkoatletyczną. Będzie ona przetestowana podczas halowych mistrzostw świata w lekkiej atletyce, które odbędą się w Sopocie właśnie w marcu. Toruńska Infrastruktura Sportowa zarobi w ten sposób 2 mln złotych. Utrzymanie hali będzie jednak znacznie kosztowniejsze i wyniesie ok. 6 mln zł rocznie. Czy są szanse, by obiekt zarobił na siebie?
Hala wyjdzie na „zero”

- Na razie można mówić o wyliczeniach teoretycznych - mówi Roman Skibiński, prezes Toruńskiej Infrastruktury Sportowej, operatora hali. - Zainteresowanie wynajęciem czy korzystaniem z obiektu wskazuje na to, że powinniśmy wychodzić na tzw. przysłowiowe „zero”. Prowadzimy już poważne rozmowy z firmami organizującymi konkretne imprezy. Są to zarówno podmioty z Torunia, jak i z Warszawy. Są to bardzo ciekawe propozycje, które usatysfakcjonują mieszkańców.

Prezes TIS zapowiada, że organizowanie imprez w hali będzie służyło także promowaniu samego obiektu oraz miasta.
Budynek sam w sobie stanowi ciekawą reklamę. Jego elewacja składa się z ekranów ledowych, na których można wyświetlić dowolne treści, w tym reklamy. Przez ostatnie dni można było na nich podziwiać życzenia świąteczne od miasta i Alstalu.
Najwięcej dzieje się w środku

Tymczasem wewnątrz budynku powstaje płyta główna i ścianki działowe. Niemal ukończona jest ścianka wspinaczkowa, posadzki zjazdów do garażu i dylatacje. Oprócz tego wykonawca kładzie tynki, montuje podwieszane sufity, kontynuuje prace malarskie, elektryczne i sanitarne. Już wkrótce rozpocząć się ma także montaż sprzętu związanego z oprawą sceniczną, m.in. oświetlenie areny głównej.

od 12 lat
Wideo

Wybory samorządowe 2024 - II tura

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska