Paweł Adamowicz
Pożegnanie

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Rozwiń
Paweł Adamowicz
Zwiń

Pożegnanie Pawła Adamowicza

Służba publiczna, ukochane miasto i drugi człowiek - te wartości były dla niego najważniejsze. Paweł Adamowicz był człowiekiem niezwykle aktywnym, zawsze życzliwym i zawsze blisko ludzi.

Park Tysiąclecia przed małą rewolucją

Park Tysiąclecia przed małą rewolucją

Małgorzata Oberlan

Aktualizacja:

Nowości Dziennik Toruński

Park Tysiąclecia przed małą rewolucją
Jedyny park lewobrzeżnego Torunia ma przestać straszyć, a zacząć przyciągać amatorów fizycznego wysiłku. Tych, co kochają skakać, podciągać się, ćwiczyć brzuszki...
Park Tysiąclecia przed małą rewolucją

Jedyny park lewobrzeżnego Torunia ma przestać straszyć, a zacząć przyciągać amatorów fizycznego wysiłku. Tych, co kochają skakać, podciągać się, ćwiczyć brzuszki...- Niszczeje zapomniany i po prostu zaczyna straszyć - skarżyli się mieszkańcy wiosną tego roku. I usłyszeli wtedy publiczne zapewnienie od miejskich urzędników, że Park Tysiąclecia na Stawkach już niebawem zyska na atrakcyjności.


Minęło pięć miesięcy i magistrat ogłosił przetarg na ścieżki zdrowia w tym kompleksie. Samo określenie „ścieżki zdrowia” może się źle kojarzyć, ale generalnie pomysł jest ciekawy.


Po pierwsze: drewno


Ścieżki zdrowia mają powstać na czterech parkowych działkach, położonych przy ulicach Woyczyńskiego i Kniaziewicza. Składać się będą z różnych konstrukcji, służących ćwiczeniom. Co ważne, mają wpisywać się w charakter miejsca i nie razić żadnymi betonowymi czy stalowymi elementami. W specyfikacji przetargowej jasno powiedziano, że chodzi o drewniane belki, pieńki etc.


Na kolejnych stacjach będzie można, między innymi, ćwiczyć slalom między piętnastoma pieńkami, robić pompki na drewnianych poręczach, podciągać się na belkach, skakać w dal, pomęczyć się na równoważni typu „zygzak” albo robiąc brzuszki. Takie ciągi urzędnicy nazywają „zewnętrznymi siłowniami”. Przy urządzeniach stanąć mają tablice z dokładnym instruktażem dla ćwiczących.


Od wykonawcy, który podejmie się zadania, magistrat wymaga też w przyszłości systematycznych przeglądów, konserwacji i napraw.


Jeśli ktoś jest zainteresowany szczegółami mającej powstać ścieżki, znajdzie dokładny opis stacji wraz z rysunkami w załącznikach do ogłoszenia przetargowego w urzędowym BIP-ie.


Marzenie o rewitalizacji


Jedyny park lewobrzeżnego Torunia położony jest na 22 hektarach i łączy się z fortem Przyczółek Mostowy. W marcu Szczepan Burak, dyrektor miejskiego Wydziału Środowiska i Zieleni obiecał porządki w kompleksie. I tak się też, częściowo na razie, stało.


- Dziury w głównym alejkowym trakcie załatała wiosną firma, której to zleciliśmy. Jeśli jest czy będzie potrzeb kolejnych napraw, nastąpią - zapewnia dyrektor. - Wyremontowana zostanie też bariera ochronna przy potoku płynącym przez park. Procedury przetargowe już ruszyły.


Czy takie zmiany satysfakcjonują mieszkańców tej części miasta? Dla jednych może to być wciąż żałośnie mało. Dla drugich - znak, że coś wreszcie zacznie się w Parku Tysiąclecia dziać.


- Rozumiem oczekiwania. Sam życzyłbym sobie, by w przyszłości ten kompleks doczekał się takiej rewitalizacji, jak park na Bydgoskim Przedmieściu - kończy Szczepan Burak.


A co sadzą o tym Czytelnicy? Czekamy na opinie.

Taki wycisk nie tylko na Stawkach


  • Magistrat ogłosił przetarg na ścieżki zdrowia za jednym zamachem i w Parku Tysiąclecia, i przy ul. Przy Skarpie.
  • W skromniejszym zestawie urządzenia do ćwiczeń od dwóch sezonów dostępne są w parku przy ul. Waryńskiego.

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze (1)

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Autor komentarza nie dodał zdjęcia

zzz (gość)

Zgłoś naruszenie treści

Taka rewitalizacja to jakaś kpina. Alejki w parku po których nie można jeździć wózkam bo są dziurawe i kamienistei

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo