Paulina Komorowska: „Aktywni i dojrzali po toruńsku”

Paulina Komorowska: „Aktywni i dojrzali po toruńsku”

Paulina Błaszkiewicz

Nowości Dziennik Toruński

Nowości Dziennik Toruński

Jednym z bohaterów wystawy uwiecznionym przez Paulinę Komorowską jest uznany i ceniony toruński stomatolog Kazimierz Bryndal.

Jednym z bohaterów wystawy uwiecznionym przez Paulinę Komorowską jest uznany i ceniony toruński stomatolog Kazimierz Bryndal. ©Paulina Komorowska

9 stycznia Centrum Kultury Dwór Artusa zaprasza na wystawę zdjęć Pauliny Komorowskiej. Kilkadziesiąt portretów osób wciąż młodych duchem składa się na ekspozycję „Aktywni i dojrzali po toruńsku”.
Jednym z bohaterów wystawy uwiecznionym przez Paulinę Komorowską jest uznany i ceniony toruński stomatolog Kazimierz Bryndal.

Jednym z bohaterów wystawy uwiecznionym przez Paulinę Komorowską jest uznany i ceniony toruński stomatolog Kazimierz Bryndal. ©Paulina Komorowska

Już za tydzień w galerii Dworu Artusa będzie można obejrzeć fotografie dojrzałych mieszkańców Torunia i okolic. To osoby, które nadal są aktywne społecznie, mają pasje, rozwijają swoje zainteresowania, zajmują się działalnością kulturalną, polityczną, wolontariatem czy po prostu nadal pracują.

Autorką prac, które tworzą wystawę „Aktywni i dojrzali po toruńsku”, jest Paulina Komorowska - fotografka, absolwentka prawa i administracji na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika.

Polecamy: Nowe autobusy MZK w Toruniu [WIZUALIZACJE]Torunianka jest też sekretarzem Stowarzyszenia Toruńskie Spacery Fotograficzne i współautorką wystaw zbiorowych TSF: „Toruń wieczorny, Toruń nocny”, „Poezja codzienności” czy „Torunianki”.

- Wystawa „Aktywni i dojrzali po toruńsku” zwraca uwagę na rosnący udział osób starszych w społeczeństwie - mówi Łukasz Wudarski, kierownik artystyczny CK Dwór Artusa. - W obliczu narastającego kultu młodości autorka pokazuje ludzi dojrzałych jako aktywnych fizycznie i duchowo, ciekawych, inspirujących dla młodszego pokolenia.

Wystawę Pauliny Komorowskiej będzie można oglądać od 9 do 29 stycznia. Wstęp jest wolny.

Zobacz także:


Co jeszcze w Artusie?

15 stycznia w cyklu „Filmowe Poniedziałki” będzie można zobaczyć seans biograficzny o jednym z geniuszy współczesnego świata i o tym, jak powstał najważniejszy portal społecz-nościowy dzisiejszych czasów. Szczegóły - podczas seansu w Dworze Artusa.

17 stycznia gościem pierwszego literackiego spotkania w nowym roku w Dworze Artusa będzie Eliza Kącka - autorka zbiorku prozy poetyckiej pt. „Elizje”, a 23 stycznia Łukasz Wudarski w cyklu „Sztuka w Artusie” opowie o kobietach w sztuce dawnej.

- Przyjrzymy się dziełom Artemizji Gentileschi, Lavinii Fontany, Sofonisby Anguissoli, Elisabeth Vigee-Le Brun czy Rosalby Cariery. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie o powód nieobecności kobiet artystek w sztuce dawnej. Czy było to spowodowane jedynie kwestiami społecznymi i religijnymi, czy miało również odzwierciedlenie w teorii sztuki? - zapowiada Łukasz Wudarski.

Polecamy: Tak mówią w polskiej policji! Czy znasz te słowa? [QUIZ]Z kolei 25 stycznia w cyklu „Czwartki z filozofią” dr Paweł Gładziejewski, filozof i kogni-tywista z UMK opowie m.in. o okłamywaniu samego siebie. Czy można wyjaśnić samo-oszustwo, odwołując się do procesów przetwarzania informacji w mózgach oraz wyjaśni, czy zdolność do okłamywania siebie jest patologią, czy raczej naturalnym elementem ludzkiego poznania?

Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.

Zobacz także:


Polecamy: "NOWOŚCI" PLUS. Zobacz co dla ciebie przygotowaliśmy!

Czytaj treści premium w Nowościach Dziennika Toruńskiego Plus

Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Najczęściej czytane

Warto zobaczyć

Wideo