Już za tydzień w galerii Dworu Artusa będzie można obejrzeć fotografie dojrzałych mieszkańców Torunia i okolic. To osoby, które nadal są aktywne społecznie, mają pasje, rozwijają swoje zainteresowania, zajmują się działalnością kulturalną, polityczną, wolontariatem czy po prostu nadal pracują.
Autorką prac, które tworzą wystawę „Aktywni i dojrzali po toruńsku”, jest Paulina Komorowska - fotografka, absolwentka prawa i administracji na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika.
Polecamy: Nowe autobusy MZK w Toruniu [WIZUALIZACJE]
Torunianka jest też sekretarzem Stowarzyszenia Toruńskie Spacery Fotograficzne i współautorką wystaw zbiorowych TSF: „Toruń wieczorny, Toruń nocny”, „Poezja codzienności” czy „Torunianki”.
- Wystawa „Aktywni i dojrzali po toruńsku” zwraca uwagę na rosnący udział osób starszych w społeczeństwie - mówi Łukasz Wudarski, kierownik artystyczny CK Dwór Artusa. - W obliczu narastającego kultu młodości autorka pokazuje ludzi dojrzałych jako aktywnych fizycznie i duchowo, ciekawych, inspirujących dla młodszego pokolenia.
Wystawę Pauliny Komorowskiej będzie można oglądać od 9 do 29 stycznia. Wstęp jest wolny.
Zobacz także:
Filip Wolak i Jarosław Józefowicz odsłonią swoje katarzynki ...
Co jeszcze w Artusie?
15 stycznia w cyklu „Filmowe Poniedziałki” będzie można zobaczyć seans biograficzny o jednym z geniuszy współczesnego świata i o tym, jak powstał najważniejszy portal społecz-nościowy dzisiejszych czasów. Szczegóły - podczas seansu w Dworze Artusa.
17 stycznia gościem pierwszego literackiego spotkania w nowym roku w Dworze Artusa będzie Eliza Kącka - autorka zbiorku prozy poetyckiej pt. „Elizje”, a 23 stycznia Łukasz Wudarski w cyklu „Sztuka w Artusie” opowie o kobietach w sztuce dawnej.
- Przyjrzymy się dziełom Artemizji Gentileschi, Lavinii Fontany, Sofonisby Anguissoli, Elisabeth Vigee-Le Brun czy Rosalby Cariery. Postaramy się odpowiedzieć na pytanie o powód nieobecności kobiet artystek w sztuce dawnej. Czy było to spowodowane jedynie kwestiami społecznymi i religijnymi, czy miało również odzwierciedlenie w teorii sztuki? - zapowiada Łukasz Wudarski.
Polecamy: Tak mówią w polskiej policji! Czy znasz te słowa? [QUIZ]
Z kolei 25 stycznia w cyklu „Czwartki z filozofią” dr Paweł Gładziejewski, filozof i kogni-tywista z UMK opowie m.in. o okłamywaniu samego siebie. Czy można wyjaśnić samo-oszustwo, odwołując się do procesów przetwarzania informacji w mózgach oraz wyjaśni, czy zdolność do okłamywania siebie jest patologią, czy raczej naturalnym elementem ludzkiego poznania?
Wstęp na wszystkie wydarzenia jest wolny.
Zobacz także:
Toruńskie morsy przywitały 2018 rok kąpielą w Wiśle [ZDJĘCIA]
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Dołącz do nas na X!
Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?