Pekin się oddalił

tm
Maciej Hreniak nie wywalczył minimum olimpijskiego podczas pływackich mistrzostw Europy w holenderskim Eindhoven. Na 1500 metrów stylem dowolnym był dziesiąty.

By być pewnym startu w Pekinie, wychowanek Ruchu Grudziądz musiał być drugim zawodnikiem z grona Polaków i przepłynąć wspomniany dystans przynajmniej w czasie 15:13,16 min. Pierwszy z tych warunków został spełniony, bo w eliminacjach Przemysław Stańczyk był 11, grudziądzanin - 10, ale w zbyt słabym czasie 15:29,34 min.

<!** reklama>Do sobotniego finału, z trzecim wynikiem zawodów (15:18,78 min.) zakwalifikował się tylko mistrz świata Mateusz Sawrymowicz.