Pewna wygrana Polskiego Cukru SIDEn-u [zdjęcia]

Krystian Góralski, Fot. Sławomir Kowalski
Bez najmniejszych problemów koszykarze Polskiego Cukru SIDEn-u wygrali kolejny mecz w rozgrywkach I ligi mężczyzn. We własnej hali pokonali ekipę Znicza Basketu Pruszków aż 90:51.

Goście na prowadzeniu byli zaledwie przez niecałą minutę. Na początku meczu Michał Wojtyński wykorzystał trzy rzuty wolne i było 3:2 dla Znicza.

<!** reklama>

W odpowiedzi Łukasz Żytko dwukrotnie trafił zza linii 6,75 m i gospodarze rozpoczęli budowanie swojej przewagi. Szło im dość szybko i w efekcie w czwartej kwarcie prowadzili już 44 punktami (90:46).
Rozmiary porażki zmniejszył nieco Filip Put, który w ostatniej minucie dwukrotnie trafił do toruńskiego kosza i ustalił wynik na 90:51 dla torunian.

Polski Cukier SIDEn Toruń - Znicz Basket Pruszków 90:51 (25:14, 26:13, 16:13, 23:11)
Polski Cukier SIDEn: T. Wojdyła 12 (2x3), P. Śmigielski 12, Ł. Żytko 11 (3), A. Lisewski 11, T. Stępień 9 (1) oraz J. Jarecki 13 (1), W. Barycz 12 (2), R. Plebanek i B. Bochno po 4, A. Perka 2, I. Grochowski 0
Znicz: M. Wojtyński 11, D. Mieczkowski 8 (2), A. Linowski 8, M. Aleksandrowicz 7 (1), R. Kulikowski 5 oraz F. Put 10 (2), R. Janik 2, K. Czosnowski, G. Malewski i S. Fijałkowski po 0