Pewne wygrane laskarzy

Sławomir Pawenta
Dwa mecze i dwa zwycięstwa - to weekendowy bilans wyjazdowych spotkań laskarzy Pomorzanina Toruń.

<!** Image 2 align=none alt="Image 170543" sub="W sobotę laskarze Pomorzanina Toruń (z lewej Maciej Janiszewski) łatwo pokonali walczącą o utrzymanie w ekstraklasie Polonię Środa Wielkopolska (z prawej Piotr Waraczewski) 7:1 Fot. Marta Wensiorra">W sobotę podopieczni Andrzeja Makowskiego zmierzyli się w Środzie Wielkopolskiej z tamtejszą Polonią. Torunianie byli zdecydowanie lepszą ekipą. Po 20. minutach rywalizacji przyjezdni prowadzili już 5:0. Później nasz zespół kontrolowali przebieg meczu i ostatecznie wygrał 7:1.

W niedzielę Pomorzanin zmierzył się w Poznaniu z Wartą. Obie drużyny rozpoczęły mecz ostrożnie, ale torunianie atakowali częściej. Laskarze Pomorzanina do siatki trafili trzy minuty przed przerwą. Karol Szyplik minął dwóch poznańskich obrońców i strzałem z bekhendu pokonał Pawła Sobczaka.

<!** reklama>Po zmianie stron od bardzo mocnego uderzenia zaczęli gospodarze. Już pierwsza akcja przyniosła im powodzenie. W zamieszaniu pod bramką najlepiej odnalazł się Piotr Poszwa i z bliska skierował piłkę do siatki. Chwilę później Warta mogła prowadzić, ale Paweł Murszewski wygrał pojedynek z Poszwą. W odpowiedzi torunianie ponownie wyszli na prowadzenie. Po składnej akcji i podaniu Rafała Kamińskiego, gola na 2:1 strzelił Szyplik.

- To był kluczowy moment tego spotkania - stwierdził Dariusz Markiewicz, trener Warty. - Moi zawodnicy niepotrzebnie za szybko chcieli odrobić straty i ruszyli do ataku, zamiast grać tak samo, jak do tej pory. Pomorzanin tylko na to czekał.

Później torunianie powiększali swoją przewagę i ostatecznie wygrali 5:1.

W pozostałych meczach 14. kolejki: Stella Gniezno - LKS Rogowo 2:6 (1:3), LKS Gąsawa - AZS AWF Poznań 3:5 (2:5), Start Gniezno - Pocztowiec 3:2 (2:0), Grunwald Poznań - Polonia Środa 9:3 (2:1).(pomorzanin-torun.pl)

Wyniki

Polonia Środa Wielkopolska - Pomorzanin Toruń 1:7 (0:5)

• 0:1 K. Szyplik (6), 0:2 M. Nowakowski (9, róg), 0:3 K. Szyplik (14), 0:4 K. Szyplik (18), 0:5 M. Dąbrowski (20), 1:5 G. Mroczyński (47), 1:6 R. Kamiński (55), 1:7 K. Szyplik (63)

Warta Poznań - Pomorzanin Toruń 1:5 (0:1)

• 0:1 K. Szyplik (32), 1:1 P. Poszwa (36), 1:2 K. Szyplik (43), 1:3 M. Janiszewski (49), 1:4 M. Dąbrowski (52), 1:5 K. Szyplik (55)
  • Pomorzanin: Murszewski - Sellner, Mi. Makowski, Girtler, Nowakowski, Zieliński, Janiszewski, Raciniewski, Kunklewski, K. Makowski, Szyplik oraz Zakszewski, Kamiński, Nowicki, Dąbrowski, Fryckowski