Piast Gliwice 0 - 1 Jagiellonia Białystok

Jagiellonia Białystok

1

0 1 połowa

• Koniec spotkania! Piast nadal bez zwycięstwa, Jagiellonia nadal bez porażki!

• Znakomite zachowanie Prikryla. "Ukradł" Piastowi kilkanaście sekund. Na jego połowie długo nie dał sobie zabrać piłki.

• Piast już wysoko zawiesza piłkę w okolice pola karnego Jagiellonii. Niewiele z tego wynika.

• Do notesu sędziego trafił członek sztabu Piasta - żółta kartka.

• Sędzia doliczył trzy minuty. Piłka pod bramką Piasta.

• FANTASTYCZNY STEINBORS! Najpierw poprzeczka Piasta, a potem dobitka Żyry z bliska i leżący Łotysz broni... nogami!

• Vida strzela, Steinbors odbija do boku. Ważna interwencja!

• Całkiem blisko wyrównującego gola. Holubek wrzucał z ostrego kąta, obrońcy Jagiellonii wybili nad bramką.

• Vida nie popatrzył i zagrał źle. Piłka za linią.

• Kłopoty Konczkowskiego. Potrzebuje pomocy medycznej.

• Głęboko broni Jagiellonia. Holubek uderza, ale zostaje zablokowany. Potem jego wrzutka zbyt przeciągnięta. Steinbors wznawia z piątego metra.

• A w Jagiellonii Prikryl za Mystkowskiego.

• Pyrka za Steczyka.

• Ważna interwencja Rymaniaka! W akcji jeden na jeden wybija piłkę rozpędzonemu Imazowi. Jest rożny dla Jagiellonii.

• Steinbors raz jeszcze interweniuje. Jagiellonia czeka tylko na kontry?

• To był zdaje się PIERWSZY celny strzał Piasta w meczu!

• Strzał głową, ale bardzo czytelny. Steinbors łatwo broni. Uderzał Vida.

• Augustyn skasował w powietrzu Steczyka. Na szczęście nic złego się nie stało. Gramy dalej.

• i zapowiadana czwarta zmiana w Piaście. Vida za Milewskiego.

• Kadlec za Makuszewskiego. Zmiana wybitnie defensywna.

• Na spalonym złapany Steczyk. Za chwilę wejdzie Vida.

• Atakują Lipski i Żyro. Mamy w końcu strzał. Owszem, bardzo mocny, ale i bardzo niecelny. Od bramki jubilat Steinbors.

• Piast oddaje strzał, ale niecelny, do rąk Steinborsa. Zostało około 20 minut gry. Doping jakby siadł.

• Uderza Tiru, ale na miejscu jest Plach.

• Ajj! Blisko drugiego gola dla Jagiellonii. Po rykoszecie piłka opuszcza linię końcową.

• Milewski otrzymał kartkę. Piast ma coraz mniej czasu.

• Na boisku również Jodłowiec. On zmienił Sokołowskiego.

• Czas na zmiany. Wchodzi Żyro za Parzyszka.

• Świetny gol Imaza, Jagiellonia na prowadzeniu! Hiszpan uderzył z prawej nogi, w kierunku prawego słupka.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! IMAZ!

• Ależ okazja dla Piasta! Parzyszek nie wykorzystał jej. Jęk zawodu na trybunach.

• Sędzia uspokaja trenera Jagiellonii. Trwa dyskusja przy linii bocznej.

• Nieudana próba Malarczyka.

• VAR zadecydował: czysto! A w sytuację zamieszany był Tiru.

• Ciekawa sytuacja w polu karnym Jagiellonii. Czy aby Piastowi nie należał się rzut karny?

• Makuszewski dorzucił przed pole karne, ale jeden z obrońców Piasta oddalił zagrożenie, najwyżej skacząc do główki.

• Piast traci dobrą akcję przez niedokładność.

• Gramy dalej. Od środka zaczęła drużyna gości.

• Konczkowski w miejsce Malarczyka.

• Koniec pierwszej połowy! Nadal 0:0, mieliśmy za to poprzeczkę Piasta i nieuznaną bramkę Jagiellonii. Wracamy za kwadrans z nadzieją, że wynik się zmieni.

• Sokołowski przed polem karnym. W gąszczu przekłada na prawą nogę, oddaje strzał, ale obok spojenia.

• Lipski wrzuca, Parzyszek zgrywa głową, ale nikt na piłkę na nabiega.

• NIE MA GOLA! Sędzia Raczkowski po analizie VAR anulował bramkę Makuszewskiego.

• Z bliska głową trafił Makuszewski. Za chwilę dowiemy się czy gol zostanie uznany. Wcześniej dostrzegliśmy bowiem pozycję spaloną.

• Malarczyk uderzył ręką rywala w twarz. Kartki brak.

• Tym razem Puljić nie trafił w piłkę.

• Ładne rozegranie Jagiellonii. Pospisil kończy strzałem, ale obija po drodze rywala z pola.

• Holubek szukał strzału z powietrza, ale Olszewski zdjął mu piłkę. Na razie boczny obrońca dobrze interweniuje.

• Tiru otrzymał kartkę. Sfaulował Steczyka.

• Ponad dwadzieścia minut gry za nami. Na razie bez bramek, ale z okazjami z obu stron.

• Kartka dla Lipskiego.

• W odpowiedzi Mystkowski. Uderza równie nieudanie co Parzyszek.

• Z dystansu Parzyszek. Mocne uderzenie, ale obok bramki. Trochę zabrakło.

• Trener Waldemar Fornalik ponownie poza zespołem z powodu izolacji związanej z koronawirusem.

• Parzyszek zagościł w polu karnym, ale Olszewski pilnował go do samego końca i tym samym nie pozwolił na oddanie strzału.

• Jest to całkiem otwarty mecz. Obie ofensywy mają sporo do powiedzenia.

• Imaz gra dziś po raz setny w ekstraklasie. Steinbors obchodzi natomiast 35. urodziny.

• Mocno bita piłka w pole karne. Nikt jej jednak nie przeciął. Piast ma szczęście w tej akcji.

• Tym razem dobra okazja Jagiellonii. Długa piłka do Imaza, ten uderza, ale Plach przenosi nad bramką!

• Czy to jeden z ostatnich meczów Parzyszka w Piaście? Chce go włoski klub Frosinone (Serie B). Niewykluczone, że do transferu dojdzie po el. Ligi Europy.

• Znakomita okazja dla Piasta! Parzyszek obija poprzeczkę, do niego na głowę dorzucił z lewej strony bodaj Holubek.

• Jagiellonia chętnie atakuje. W ostatniej akcji był jednak spalony. To zdarzenie nie umknęło uwadze asystenta sędziego.

• Pierwsza okazja dla Jagiellonii. Uderzał Imaz, na posterunku Plach.

• Pierwszy gwizdek w meczu. Zaczęli gospodarze. Nad stadionem zachodzi słońce. Kibiców całkiem sporo, w tym również gości.

• Piłkarze wybiegają na boisko. Zawody poprowadzi sędzia Paweł Raczkowski (Warszawa).

• Ławka rezerwowych Piasta: Szmatuła, Alves, Jodłowiec, Vida, Konczkowski, Żyro, Pyrka, Hyjek, Mokwa.

Ławka rezerwowych Jagiellonii: Węglarz, Kadlec, Sobczak, Borysiuk, Bida, Prikryl, Toporkiewicz, Majsterek, Bortniczuk.

• Piast nie wygrał, a Jagiellonia nie przegrała. Ma pięć punktów. Zremisowała z Wisłą Kraków i Podbeskidziem, wygrała z Legią.

• W tym sezonie ekstraklasy Piast jeszcze nie wygrał. Przegrał ze Śląskiem i Pogonią, a zremisował z Wartą.

• Bogiem a prawdą Piast czeka ważniejszy mecz w czwartek, kiedy powalczy o awans do IV rundy el. Ligi Europy z FC Kopenhagą. Dziś poza kadrą Badia i Świerczok, a na ławce m.in. Jodłowiec, Konczkowski czy Vida.

• Wkrótce rozpoczęcie ostatniego spotkania 4. kolejki PKO Ekstraklasy. Jeden z naszych trzech przedstawicieli w el. Ligi Europy zagra z Jagiellonią.