• Joao Amaral - 3 (Dani Ramirez - bez oceny)
    • Jakub Kamiński - 4
    • Mikael Ishak - 4
  • KONIEC MECZU W GLIWICACH!!!

Lech Poznań pokonuje na wyjeździe Piasta Gliwice (2:1) i na 2 kolejki przed końcem sezonu wskakuje na fotel lidera! Zawodnicy Macieja Skorży mają 2 "oczka" przewagi" nad Rakowem Częstochowa!

• Ariel Mosór, w wyniku starcia z rywalem, pada w polu karnym Lecha. Po komunikacie z wozu VAR nie ma rzutu karnego.

• Jakub Kamiński upomniany żółtą kartką za faul.

• Paweł Raczkowski dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

• Michał Kaput zmienia Damiana Kądziora.

• [b]Szalona radość zawodników Lecha!

Dośrodkowanie na dalszy słupek, skąd Lubomir Satka zgrywa piłkę głową do Mikaela Ishaka. Ten z bliska stawia kropkę nad "i", przybliżając Lecha do mistrzostwa Polski!

• GOL DLA LECHA! STRZELCEM MIKAEL ISHAK!!!

• Michał Skóraś również upomniany żółtą kartką. To jego 4. "żółtko" w tym sezonie, więc nie zagra w Derbach Poznania.

• Alexandros Katranis upomniany żółtą kartką za faul.

• Piast - Lech

• 7 Strzały 9
    • 2 Strzały celne 3
  • Może ma to "coś", co przyda się w ostatnich minutach?

• Kristoffer Velde zmienia Radosława Murawskiego.

• Niecelnie główkował Jakub Czerwiński po dośrodkowaniu Toma Hateleya.

• Arkadiusz Pyrka zmienia Martina Konczkowskiego.

• Antonio Milić upomniany żółtą kartką za uderzenie Alberto Torila.

• ... a za Joao Amarala pojawia się Dani Ramirez.

• Podwójna zmiana w Lechu: Nika Kvekveskiri w miejsce Jespera Karlstroema...

• 6 895 widzów w Gliwicach.

• Za mocne podanie Jespera Karlstroema do Joao Amarala. Widać narastającą nerwowość i niedokładność w szeregach "Kolejorza".

• Przerwa w grze. Michael Ameyaw ucierpiał w starciu przed własnym polem karnym. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

• Mikael Ishak wypuścił w tempo Jakuba Kamińskiego, który odgrywa w "szesnastkę" do kapitana Lecha. Ten źle przyjął piłkę, co wykorzystał Tom Hateley - wybija za linię końcową.

• Martin Konczkowski teraz wrzuca w pole karne do Alberto Torila. Hiszpan nie miał szans, by opanować piłkę.

• Zamienili się pozycjami Michał Skóraś z Jesperem Karlstroemem, co zaskoczyło gospodarzy. Centra Szweda z lewej strony na dalszy słupek była jednak daleka od ideału.

• Miękkie zagranie Pedro Rebocho w pole karne do Joao Amarala. Sęk w tym, że ten nie poszedł pazernie do piłki, co wykorzystała obrona Piasta.

• Tom Hateley fauluje Joao Amarala ok. 30 metrów od własnej bramki. Raczej nie będzie bezpośredniego uderzenia.

• Zmiana w Piaście: Alberto Toril zastępuje Kamila Wilczka.

• Jakub Kamiński zdecydował się na solową akcję. Pada w polu karnym Piasta, ale sędzia nie miał podstaw do wskazania na "wapno".

• Michał Skóraś zmienia Adriela Ba Louę.

• [WIDEO] 46. minuta. Gol Damiana Kądziora na początku drugiej połowy (PIA - LPO 1:1)

• Składna akcja gospodarzy na prawej stronie. Ciężar gry przeniesiony do środka, blisko pola karnego, gdzie Kamila Wilczka uprzedził Adriel Ba Loua, który zgubił piłkę. Przejmuje ją Alexandros Katranis, którego podanie w pole karne było niedokładne.

• Zbyt głębokie dośrodkowanie Pedro Rebocho. Frantisek Plach spokojnie łapie piłkę.

• Mikael Ishak w roli lewoskrzydłowego. Jego dośrodkowanie nie znajduje adresata.

• Ariel Mosór upomniany żółtą kartką za faul.

• Przeciągnięte dośrodkowanie Alexandrosa Katranisa w pole karne. Pedro Rebocho spokojnie zgrywa piłkę do własnego bramkarza.

• Idealnie zaczęli drugą odsłonę gospodarze!

Damian Kądzior podaje na lewą stronę do oskrzydlającego akcję Alexandrosa Katranisa, który podaje w tempo w pole karne do wbiegającego Damiana Kądziora, który uderzeniem bez przyjęcia tuż przy słupku wpisuje się na listę strzelców!

• PIAST WYRÓWNUJE! DAMIAN KĄDZIOR!!!

• Czas na drugą połowę!

• ... a za Tomasa Huka wchodzi Michael Ameyaw.

• Podwójna zmiana w ekipie Piasta: Alexandros Katranis w miejsce Jakuba Holubka...

• Wracamy do Gliwic, gdzie kończy się przerwa w meczu Piast - Lech w ramach 32. kolejki Ekstraklasy. Po pierwszej połowie prowadzą goście. Co nas czeka po zmianie stron?

• Koniec pierwszej połowy. Po bramce Jakuba Kamińskiego Lech prowadzi na wyjeździe z Piastem.

• [WIDEO] 16. minuta. Gol Jakuba Kamińskiego

• Jesper Karlstroem przerywa rajd Damiana Kądziora w środku pola. Sędzia nie zdecydował się tutaj sięgać do kieszonki.

• Kamil Wilczek upomniany żółtą kartką za faul na Radosławie Murawskim.

• Składna akcja Lecha od własnej połowy. Przerzut Joela Amarala do Pedro Rebocho, który szybkim truchtem przemieścił się z piłką na połowę Piasta. Podaje do Mikaela Ishaka, ten przed pole do Joao Amarala, a jego dośrodkowanie niecelnym strzałem z pola karnego finalizuje Pedro Rebocho.

• Adrielowi Ba Louy udało się urwać prawą stroną. Niemal z linii końcowej centruje w pole karne do Mikaela Ishaka, który uderza głową obok bramki.

• Za mocne podanie w pole karne do Mikaela Ishaka. Piłkę spokojnie łapie Frantisek Plach.

• 3 Strzały 4
    • 1 Strzały celne 3
  • Diagonalne zagranie Antonio Milicia na prawą stronę do Joela Pereiry było bardzo niedokładne.

• Mickey van der Hart łapie piłkę na raty po technicznym strzale Toma Hateleya zza linii 16. metra.

• Coraz częściej przy piłce są piłkarze Waldemara Fornalika. Wywalczyli aut na wysokości pola karnego Lecha.

• Po dośrodkowaniu z lewego narożnika Kamil Wilczek główkuje minimalnie obok dalszego (prawego) słupka!

• Podbita piłka od muru przelatuje tuż nad poprzeczką! Bezpośrednio z rzutu wolnego uderzał, prostym podbiciem, Michał Chrapek!

• Rzut wolny dla Piasta niespełna 25 minut od bramki. Faulował Adriel Ba Loua.

• Z kontrą ruszyli gliwiczanie. Mocne zagranie w pole karne do Kamila Wilczka, którego uprzedził wracający Radosław Murawski.

• "Odchodząca" piłka po dośrodkowaniu Pedro Rebocho. Najwyżej w polu karnym wyskoczył Tomas Huk.

• Kolejny atak Lecha lewą stroną przynosi rzut rożny.

• A teraz Pedro Rebocho pognał lewą stroną, by podać płasko przed pole karne do Joao Amarala. Ten rozrzucił na prawo do Adriela Ba Louy, którego techniczne uderzenie nie sprawiło problemu Frantiskowi Plachowi.

• Pedro Rebocho był bliski podwyższenia prowadzenia! Portugalczyk uprzedził Constantina Reinera w polu karnym, ale piłka po jego strzale głową prześlizgnęła się po poprzeczce i górnej siatce!

• Bez zagrożenia pod bramką Piasta.

• I jeszcze jeden.

• Jakub Kamiński był bliski dubletu! Uderza minimalnie obok bramki. Po drodze był rykoszet, więc Lech ma korner.

• Wydawało się, że Joel Pereira "przeciągnął" dośrodkowanie. Tymczasem Jakub Kamiński uderzył głową z ostrego kąta i mimo rozpaczliwej interwencji wyciągniętego jak struny Frantiska Placha piłka wpada do bramki!

• LECH PROWADZI W GLIWICACH! JAKUB KAMIŃSKI!!!

• Strata Jakuba Holubka na rzecz Pedro Rebocho. Piłkę przejął Adriel Ba Loua, którego podanie do Mikaela Ishaka zostało zablokowane.

• Naciskany Ariel Mosór posyła za mocne podanie na prawo do Martina Konczkowskiego. Ciekawie zapowiadała się akcja Piasta, ale spaliła na panewce.

• Jesper Karlsrtoem podaje na prawo do Joela Pereiry, któremu odskoczyła piłka. Wykorzystał to zawodnik Piasta, który oddalił niebezpieczeństwo.

• Kamil Wilczek ruszył środkiem, chcąc wyprowadzić kontrę. Przed linią oddzielającą połowę boiska nieprzepisowo przytrzymywał go Antonio Milić. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• Kibice Lecha w Gliwicach

• Pojedynek Mikaela Ishaka z Jakubem Czerwińskim na lewej stronie. Górą był kapitan Piasta i ostatecznie Frantisek Plach wznawia grę z "piątki".

• Tak też się dzieje. Sztab medyczny "Kolejorza" nie musiał wbiegać na murawę.

• Przerwa w grze. Na murawie leży Jesper Karlstroem. Wydaje się, że Szwed będzie w stanie grać dalej. .

• Pograli teraz Joel Pereira z Joao Amarelam. Po podaniu zwrotnym pierwszy z wymienionych zagrywa prostopadle do Adriela Ba Louy. Ten nie poradził sobie z Jakubem Holubkiem.

• Adriel Ba Loua "łamie" akcję z prawej strony do środka. Podaje na 20. metr do Joao Amarala. który płasko zagrywa w pole karne do Mikaela Ishaka. Obrona Piasta przejęła piłkę.

• Rzut wolny dla Piasta niemal z połowy boiska. Po dośrodkowaniu Damiana Kądziora piłką wybija... Mikael Ishak.

• Na gwizdek Pawła Raczkowskiego spotkanie ze środka zaczynają goście!

• Kapitanami są Jakub Czerwiński i MIkael Ishak.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania

• Piast tak jak Lech ma dziś o co walczyć. W przypadku wygranej pozostanie w walce o czwarte miejsce premiowane udziałem w el. Ligi Konferencji. Porażka sprawi, że w pucharach Polskę reprezentować będzie Lechia Gdańsk.

• W listopadzie zwycięstwo Lechowi nad Piastem dał Amaral. Portugalczyk po zmianie stron strzelił jedynego gola w tym meczu.

• Lech dziś na skrzydle z Ba Louą i na dziesiątce z Amaralem. Z powodu kartek w kadrze brakuje Kownackiego.

• Ławka rezerwowych Lecha: Bednarek, Kędziora, Douglas, Tiba, Velde, Skóraś, Ramirez, Skrzypczak, Kwekweskiri.

• Ławka rezerwowych Piasta: Szymański, Mokwa, Katranis, Vida, Winiciersz, Ameyaw, Pyrka, Toril, Kaput.

• Lech Poznań staje przed szansą awansu na fotel lidera. Stanie się tak jeśli wygra z Piastem. Znakomite wieści napłynęły dla Kolejorza z Częstochowy, gdzie Raków zremisował z Cracovią 1:1.