Raków Częstochowa

3

1 1 połowa

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanej soboty!

• Za tydzień Piast Gliwice zmierzy się na wyjeździe ze Stalą Mielec, natomiast Raków Częstochowa pojedzie do Białegostoku na mecz z Jagiellonią.

• Koniec meczu w Gliwicach. Po znakomitym meczu Raków Częstochowa wygrywa z Piastem 3:2!

• Fran Tudor został ukarany żółtą kartką za ostry faul przy linii bocznej.

• Do podstawowego czasu gry tego meczu arbiter doliczył co najmniej pięć minut.

• Cudowna interwencja Vladana Kovacevića po dobrym strzale głową Patryka Lipskiego!

• Gospodarze wywalczyli rzut rożny po akcji lewą stroną boiska.

• Natomiast Maciej Wilusz zmienił chyba kontuzjowanego Alexandre Guedesa.

• Ostatnie dwie zmiany w szeregach Rakowa Częstochowa. Sebastian Musiolik pojawił się w miejsce Mateusza Wdowiaka

• Natomiast Damian Kądzior zmienił Dominika Steczyka.

• Dwie zmiany w szeregach Piasta Gliwice i mamy dwa debiuty. Michael Ameyaw pojawił się w miejsce Arkadiusza Pyrki

• Patryk Lipski dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne Rakowa, ale tam żaden z jego partnerów nie zdołał oddać mocnego strzału na bramkę gości.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Ivi Lopez pewnie wykorzystuje rzut karny i teraz Raków prowadzi!

• Rzut karny dla Rakowa Częstochowa po faulu na Wiktorze Długoszu!

• Alexandre Guedes wpadł z piłką w pole karne Piasta i wyłożył piłkę Wiktorowi Długoszowi, który z najbliższej odległości trafił do bramki rywali!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!! Wiktor Długosz trafia do bramki i ponownie remis w Gliwicach!

• Vladan Kovacević broni rzut karny wykonany przez Patryka Lipskiego!

• Rzut karny dla Piasta Gliwice po faulu Wiktora Długosza!

• W zespole Rakowa Częstochowa Marcin Cebula pojawił się w miejsce Giannisa Papanikolaou.

• Martin Konczkowski dostał piłkę po prawej stronie boiska, dograł w pole karne wprost na nogę Patryka Sokołowskiego, a ten precyzyjnym uderzeniem zdobył bramkę na 2:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! Patryk Sokołowski trafia do bramki Rakowa i gospodarze znowu na prowadzeniu!

• W zespole Piasta Gliwice Alberto Toril pojawił się w miejsce Michała Żyro. Jest to nowo pozyskany zawodnik.

• Natomiast Alexandre Guedes zmienił Vladislavsa Gutkovskisa.

• Dwie zmiany w szeregach Rakowa Częstochowa. Wiktor Długosz pojawił się w miejsce Daniela Szelągowskiego

• Fantastyczne uderzenie Iviego Lopeza , ale Frantisek Plach wybił piłkę z samego okienka bramki!

• Tomas Huk ukarany żółtą kartką za faul pod własnym polem karnym. Kolejna szansa dla Rakowa.

• Patryk Lipski zdecydował się na uderzenie z dystansu, ale pewnie interweniował Vladan Kovacević.

• Tym razem dośrodkowanie w pole karne Piasta nie przyniosło zagrożenia.

• Patryk Kun został sfaulowany blisko pola karnego Piasta i kolejne szansa na bramkę dla gości.

• Znakomite uderzenie Iviego Lopeza jeszcze lepiej wybronił Frantisek Plach!

• Raków Częstochowa wywalczył rzut rożny blisko pola karnego rywali.

• Mateusz Wdowiak wpadł z piłką w pole karne Rakowa, minął dwójkę rywali i oddał strzał, który jednak pewnie wyłapał Frantisek Plach!

• Daniel Szelągowski wpadł z piłką w pole karne, ale jego uderzenie okazało się bardzo słabe i powędrowało obok bramki gospodarzy.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• W przerwie meczu druga zmiana w zespole Piasta Gliwice. Patryk Lipski zmienił Kristophera Vidę.

• Piłkarze wracają na murawę stadionu w Gliwicach. Za moment wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Gliwicach. Do przerwy mamy remis 1:1.

• Michał Chrapek został ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Do podstawowego czasu pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej dwie minuty.

• Po dośrodkowaniu piłki w pole karne Piasta gospodarze nieudolnie wybili piłkę tuż przed własne pola karne, gdzie był Mateusz Wdowiak i ten potężnym strzałem z woleja zdobył bramkę wyrównującą!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Mateusz Wdowiak doprowadza do wyrównania!

• W końcówce pierwszej połowy meczu to Piast częściej utrzymuje się przy piłce, ale rozgrywają ją głównie w środku pola.

• Andrzej Niewulis znalazł się w polu karnym Piasta, oddał strzał głową, który jednak powędrował wysoko nad bramką rywali.

• Moment gry w środku pola, żaden z zespołów nie potrafi dłużej utrzymać się przy piłce.

• Mateusz Wdowiak popędził prawą stroną boiska, dograł w pole karne Piasta, ale tam Vladislavs Gutkovskis minął się z piłką.

• Po dośrodkowaniu piłki w pole karne Rakowa piłka trafiła do Patryka Sokołowskiego, ten oddał mocny strzał, który jakimś cudem na linii złapał Vladan Kovacević!

• Arkadiusz Pyrka wpadł z piłką w pole karne Rakowa, gdzie upadł. Jednak arbiter nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego.

• Dominik Steczyk pojawił się w miejsce kontuzjowanego Tiago Alvesa.

• Tiago Alves ucierpiał bez kontaktu z rywalem. Prawdopodobnie naciągnięcie mięśnia.

• Vladislavs Gutkovskim pokusił się o indywidualną akcję po czym oddał strzał, który minął bramkę gospodarzy o znaczną odległość.

• Tiago Alves zagrał prostopadłe podanie w pole karne Rakowa, ale tam Michał Żyro nie zdołał przyjąć znakomicie zagranej piłki.

• Fran Tudor wrócił do gry bez większych problemów.

• Fran Tudor ucierpiał po zderzeniu głowami z Michałem Żyro.

• Marko Poletanović zagrał prostopadle w pole karne Piasta, ale tam żaden z jego partnerów nie dopadł do piłki.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie przyniosło zagrożenia pod bramką gości.

• Piast wywalczył rzut rożny po akcji prawą stroną boiska.

• Vladislavs Gutkovskis ruszył do prostopadłego podania, ale pierwszy przy piłce był Frantisek Plach i zażegnał niebezpieczeństwo.

• Giannis Papanikolaou został ukarany żółtą kartką za taktyczny faul na Arkadiuszu Pyrce.

• Michał Chrapek z rzutu wolnego uderzył w samo okienko bramki Rakowa i gospodarze są na prowadzeniu!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Michał Chrapek pięknym strzałem z rzutu wolnego otwiera wynik tego spotkania!

• Pierwszy rzut wolny dla Piasta Gliwice blisko pola karnego rywali.

• Wyrównane pierwsze minuty spotkania. Teraz Piast Gliwice rozgrywa piłkę, ale na razie głównie w środku pola.

• Rozpoczynamy pojedynek w Gliwicach!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się już na murawie stadionu w Gliwicach. Za moment rozpoczniemy rywalizację.

• Zestawienie Rakowa Częstochowa również niewiele różni się w porównaniu z poprzednim sezonem. Dzisiaj w pierwszym składzie wyjdzie bramkarz Vladan Kovacević pozyskany z bośniackiego FK Sarajevo, a na ławce zasiądą między innymi Alexandre Guedes z portugalskiego FC Famalicão, czy Żarko Udovicić z Lechii Gdańsk.

• Pierwszy skład Piasta Gliwice prezentuje się niemal identycznie jak w poprzednim sezonie, natomiast na ławce rezerwowych zasiądą między innymi Damian Kądzior pozyskany z hiszpańskiego Eibar, czy Michael Ameyaw z pierwszoligowego Widzewa.

• Natomiast tak prezentuje się zestawienie Rakowa Częstochowa:

• W takim składzie na dzisiejsze spotkanie wyjdzie Piast Gliwice:

• Natomiast Piast Gliwice latem rozegrał cztery sparingi, z których wygrał aż trzy. Były to jednak spotkania z niżej notowanymi przeciwnikami. Jedyne spotkanie, które zakończyło się remisem to była rywalizacja z czeską Slavią Praga.

• Raków Częstochowa w okresie przygotowawczym odniósł naprawdę dobre wyniki. W pięciu pojedynkach odniósł dwa zwycięstwa, dwa remisy i raz przegrał. Przede wszystkim warto odnotować zwycięstwo z ukraińskim Szachtarem Donieck i remis z austriackim Red Bull Salzburg.

• Raków Częstochowa jest aktualnym wicemistrzem Polski, oraz zdobywcą pucharu Polski. Raków w tygodniu zagrał swoje pierwsze w historii spotkanie w eliminacjach europejskich pucharów. W 2. rundzie eliminacji Ligi Konferencji częstochowianie bezbramkowo zremisowali na wyjeździe z litewską Suduvą Mariampol.

• Witamy serdecznie! Dzisiaj w rozgrywkach PKO Ekstraklasy do gry wchodzą zespoły, które walczą w eliminacjach Ligi Konferencji. Na pierwszy ogień ruszy Raków Częstochowa, który na wyjeździe podejmie Piasta Gliwice. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.