Piąta lokata nieco dalej

Czterema punktami muszą wygrać w środę w Pruszkowie zawodniczki Energi Toruń, jeżeli chcą zająć piąte miejsce w Ford Germaz Ekstraklasie.

<!** Image 2 align=none alt="Image 169700" sub="Jelena Maksimović (z piłką) zdobyła w sobotę dwadzieścia jeden punktów Fot. Adam Zakrzewski">W sobotę, w pierwszym meczu o miejsca 5-6, Katarzynki uległy bowiem we własnej hali ekipie Lidera Pruszków 74:77.

Początek był niezły w wykonaniu gospodyń. Źle zaczęło się jednak dziać przy stanie 15:14 dla nich. Wówczas bowiem aż 11 punktów z rzędu zdobyły przyjezdne i wypracowały sobie sporą przewagę.

<!** reklama>Katarzynki straty odrobiły w trzeciej kwarcie, ale na krótko. Prowadzenie koszykarek Lidera było jednak tylko kilkupunktowe i w czwartej kwarcie wynik często oscylował wokół remisu. Końcówka należała do skuteczniejszych pruszkowianek, choć blisko doprowadzenia do remisu w ostatniej akcji była Agata Gajda.

Podopieczne Elmedina Omanicia ostatni mecz w tym sezonie rozegrają w środę o godz. 17 w Pruszkowie. Żeby zająć piąte miejsce muszą wygrać przynajmniej czterema punktami.

Energa Toruń - Matizol Lider Pruszków 74:77 (17:25, 18:13, 14:17, 25:22). Energa: J. Maksimović 21, A. Gajda 13 (3x3), E. Tłumak 11 (1), M. Radwan 5, V. Bortelova 2 oraz L. Murphy 11 (1), V. Perostijska 9, N. Małaszewska 2, H. Radunović 0. Lider: B. Mosby 21 (2), A. Ross 17 (1), M. Skorek 11 (1), B. Denson i A. Chomać po 10 oraz M. Koc 8, K. Bednarczyk i K. Cymmer po 0.