Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Warto pić kawę? Wady i zalety. Wiedziałeś o tym? Tak picie kawy wpływa na Twój organizm

mfred
Ostatnio naukowcy w badaniach klinicznych skupili się na tym, jak kawa wpływa na pewne aspekty zdrowia, takie jak rytm pracy serca, sen, dzienna liczba wykonywanych kroków i poziom glukozy we krwi.>>>>>>>>
Ostatnio naukowcy w badaniach klinicznych skupili się na tym, jak kawa wpływa na pewne aspekty zdrowia, takie jak rytm pracy serca, sen, dzienna liczba wykonywanych kroków i poziom glukozy we krwi.>>>>>>>>
Kawa. Miliony osób nie wyobrażają sobie dnia bez małej czarnej. Niektórzy potrafią wypijać dziennie kilka filiżanek. Sposobów przygotowywania i spożywania tego napoju jest bardzo wiele. Jest to napój uwielbiany pod każdą szerokością geograficzną na świecie. W ostatnich latach coraz częściej podkreśla się znaczenie prozdrowotne tego napoju. Jak więc kawa wpływa na nasz organizm? Zobaczcie!

Obejrzyj: Tak wygląda Toruń z Oka Kopernika na Jordankach

od 16 lat

Ile kawy pije się w Polsce?

Kubek gorącej kawy pobudza z rana, ale i często ratuje nas w ciągu dnia, gdy czujemy, że spada nam poziom energii.
Według szacunków Food Research Institute, rocznie Polacy wypijają średnio ponad 500 porcji kawy na osobę. CBOS podaje natomiast, że nawet 60 procent sięga po nią co najmniej raz dziennie.

Kawa na zdrowie

Kawa jest źródłem cennych przeciwutleniaczy (inaczej nazywanych antyoksydantami), które pomagają chronić organizm przed rozwojem chorób cywilizacyjnych. Dowodów wciąż przybywa, a dotychczas udowodniono, że może przeciwdziałać rozwojowi miażdżycy, udaru, zawału serca, cukrzycy typu 2, depresji i nowotworów złośliwych.

Działa ochronnie na

  • mózg,
  • wątrobę
  • jelito grube

A na podstawie badań obejmujących aż 500 tys. osób wiadomo, że regularne picie kawy zmniejsza ryzyko przedwczesnej śmierci na przestrzeni kolejnej dekady życia.

Polecamy

Wpływ kawy na organizm

Ostatnio naukowcy z San Francisco przeprowadzili badania dotyczące wpływu kawy na nasz organizm. W badaniach klinicznych skupiono się na tym, jak kawa wpływa na pewne aspekty zdrowia, takie jak rytm pracy serca, sen, dzienna liczba wykonywanych kroków i poziom glukozy we krwi.

Dane od uczestników badania były zbierane w sposób ciągły, co umożliwiły nowoczesne urządzenia. Przez okres badania nosili oni przenośny elektrokardiogram, licznik kroków z pomiarem czasu snu oraz czujnik poziomu glukozy we krwi. W tym czasie na przemian pili kawę lub całkiem unikali kofeiny, jednak robili to nie dłużej niż dwa dni. Wyniki badań okazały się bardzo ciekawe. Jak kawa wpływała na organizm uczestników badania? Sprawdź

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska