Piekło pani Anny pod Toruniem. Mąż pijak znęcał się nad nią przez 8 lat! Jest wyrok

Małgorzata Oberlan
Małgorzata Oberlan
Mąż znęcał się nad panią Anną fizycznie i psychicznie przez 8 lat - uznał Sąd Rejonowy w Toruniu. I skazał mężczyznę na 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata próby.
Mąż znęcał się nad panią Anną fizycznie i psychicznie przez 8 lat - uznał Sąd Rejonowy w Toruniu. I skazał mężczyznę na 6 miesięcy więzienia w zawieszeniu na 2 lata próby. pixabay / zdjęcie ilustracyjne
Koszmar pani Anny w domu pod Toruniem trwał osiem lat. Zło, którego doświadczyła z rąk męża pijaka trudno opisać. Mękę przerywa wyrok sądu. Oprawca dostał co prawda karę więzienia w zawieszeniu, ale ma się wyprowadzić, nie zbliżać i nie kontaktować z ofiarą. To smutna klasyka gatunku - powiedzą eksperci. Dla każdej ofiary to jednak największy w życiu, prywatny dramat...

Zobacz wideo: Rynek pracy odporny na pandemię

a

Anna spod Torunia i jej koszmar

Gdy tylko się napił, wszczynał awantury. I wtedy dla kobiety zaczynał się kolejny odcinek koszmaru. "Szarpał, popychał, poniżał, krytykował, groził pozbawieniem życia, używał wobec niej słów wulgarnych oraz obraźliwych" - to najkrótszy opis tego rodzinnego piekła, przytoczony w uzasadnieniu wyroku.

Warto przeczytać

Sąd Rejonowy w Toruniu uznał, że mąż pani Anny znęcał się nad nią fizycznie i psychicznie przez 8 lat! Dokładnie od września 2012 do sierpnia 2020 roku. Wyrok wskazujący ogłosił 7 lipca br. Oskarżycielem w sprawie była Prokuratura Rejonowa Toruń-Wschód. Proces toczył się przez kilka miesięcy, od lutego br.

Więzienie w zawiasach, ale oprawca ma zniknąć z życia pani Anny

Wyrok ogłosił sędzia Marek Tyciński z II Wydziału Karnego. Skazał męża pani Anny na sześć miesięcy więzienia, ale karę zawiesił na 2-letni okres próby. Dlaczego? Zaważyła dotychczasowa niekaralność mężczyzny. W okresie próby sprawca objęty będzie dozorem kuratora sądowego.

Kujawsko-pomorska policja wydała listy gończe za tymi kobietami! Sprawdź, kogo obecnie poszukuje KWP Bydgoszcz. One mogą ukrywać się przed wymiarem sprawiedliwości gdzieś w regionie. Wszystkie informacje w artykule pochodzą ze strony poszukiwani.policja.pl i były dostępne na dzień 17.09.2021. Zobacz szczegóły i zdjęcia! >>>>>

Kujawsko-Pomorskie: Te młode kobiety są poszukiwane przez po...

To jednak tylko część wyroku. Na jego mocy mężczyzna ma opuścić wspólnie zamieszkiwane lokum pod Toruniem. Więcej - ma się do pani Anny nie zbliżać i nie kontaktować z nią. Poza tym zobowiązany został do zaprzestania picia alkoholu. Decyzją toruńskiego sądu oprawca ma też zapłacić swojej ofierze 1000 zł nawiązki. Poza tym, pokryć opłatę i wydatki sądowe.

Mąż pani Anny skazany został z artykułu 207 par. 1 Kodeksu karnego. Ten mówi, że "Kto znęca się fizycznie lub psychicznie nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności od sprawcy albo nad małoletnim lub osobą nieporadną ze względu na jej stan psychiczny lub fizyczny, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5".

Dodajmy, że gdy dochodzi do szczególnego okrucieństwa przy znęcaniu, to sprawcy grozi nawet 10 lat więzienia.

Polecamy

Przemoc domowa w czasach pandemii. Co drugi akt agresji po alkoholu!

O tym, że pandemiczny rok 2020 był dramatyczny dla ofiar domowej przemocy, już pisaliśmy. Kobiety i dzieci (bo to one zazwyczaj są ofiarami) często nie miały jak i gdzie szukać pomocy, szczególnie na prowincji. Sprawców rozzuchwalał lockdown, zamknięte drzwi różnych instytucji, skupienie służb na nowych wyzwaniach związanych z zagrożeniem epidemicznym. Zgłoszeń i zainicjowanych spraw o znęcanie się było mniej, co - jak podkreślają eksperci - wcale nie oznacza, że przemocy za zamkniętymi drzwiami było mniej. Odwrotnie - mogła przybierać na sile, ale pozostawała bardziej bezkarna.

Sklepy w Polsce są w tygodniu zbyt długo otwarte? Takiego zdania jest Alfred Bujara, szef sekcji handlowej NSZZ Solidarność. W Sejmie przedstawiono pomysł na skrócenie czasu pracy placówek handlowych. WIĘCEJ NA KOLEJNYCH STRONACH>>>

Krótsze godziny otwarcia sklepów w tygodniu? To może wkrótce...

W ocenie doktor Grażyny Szabelskiej, pełnomocnika wojewody do spraw rodziny, co drugi akt przemocy w Kujawsko-Pomorskiem w rodzinach związany jest z alkoholem. - Z danych „Niebieskiej Karty” wynika, że 60 proc. przemocy domowej czyniona jest pod wpływem alkoholu. Te dane powinny zastanowić – jeden z głównych nurtów przeciwdziałania przemocy w rodzinie również powinien być ukierunkowany na przeciwdziałanie nadużywania alkoholu – mówiła na niedawnej konferencji w Urzędzie Wojewódzkim.

Alkohol wciąż jest tragicznym zapalnikiem...

Wspomniana październikowa konferencja poświęcona była ciężkim uzależnieniom i przemocy domowej właśnie.
Uczestniczyli naukowcy, samorządowcy, kuratorzy sądowi oraz przedstawiciele instytucji i stowarzyszeń, niosących pomoc osobom dotkniętym alkoholizmem.

Szokujące sceny jakie rozgrywały się w okolicach ul. Olsztyńskiej można obejrzeć na filmikach publikowanych przez bezkarnych nastolatków w internecie. "Piją i ćpają. Niepełnosprawnie intelektualnych nieletnich zmuszają do zachowań upokarzających, jak i do picia, kradzieży, narkotyzowania się" - alarmuje Czytelniczka. Jednego z nich zawinęli w dywan i zrzucili ze skarpy. Cześć z tych zachowań można obejrzeć na screenach z nagrań, które trafiły do sieci. Uprzedzamy! Są naprawdę szokujące! ZOBACZ >>> TUTAJ Polecamy: Tak mieszka Baron z The Voice of PolandZobacz także: Uwaga! Znasz ich? Ci mężczyźni są poszukiwani przez policję

Toruń. "Psychopaci z Olsztyńskiej" - tak nastolatki poniżają...

Jak podali eksperci, w ciągu ostatnich kilkunastu lat spożycie alkoholu wzrosło w Polsce o 30 procent, a 800 tysięcy osób w kraju choruje na alkoholizm. Zdaniem przewodniczącego Sejmowej Komisji Zdrowia, posła Tomasza Latosa, należy ograniczać dostępność do alkoholu m.in. przez wzrost ceny i zmieniać wzorce konsumpcji.

- Trzeba postawić większy nacisk na aspekty edukacyjne, budować dobre wzorce. Niestety z tym często jest źle, bo robi się kult wokół spożycia alkoholu – mówił poseł. - Widać więc, że mamy dużo do nadrobienia. Problemem jest też ciągle liczba punktów sprzedających alkohol, małe opakowania, a także cena. To wszystko ułatwia spożycie.

PS Imię krzywdzonej żony zostało w tekście zmienione. Wyrok w sprawie jej męża został w październiku opublikowany wraz z uzasadnieniem na Portalu Orzeczeń Sądu Rejonowego w Toruniu.

WAŻNE. Znęcanie się nad bliskimi - policyjne statystyki (art. 207 kk). Źródło: Komenda Główna Policji
Rok: liczba postępowań wszczętych / liczba przestępstw stwierdzonych

 • 2020: 28 912 / 16 259
 • 2019: 30 456 / 16 416
 • 2018: 28 786 / 15 269
 • 2017: 28 608 / 15 824
 • 2016: 26 633 / 14 513
 • 2015: 27 642 / 14 191
 • 2014: 30 901 / 17 523
 • 2013: 29 879 / 17 513
 • 2012: 29 193 / 17 785
 • 2011: 29 958 / 18 832
 • 2010: 30 534 / 18 759

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

K
Kowalski.
Zawieszenie i 1.000 zł nawiązki za osiem lat znęcania.

:)))))))))))))))))
Dodaj ogłoszenie