Piękne ściganie na jubileusz Miedzińskiego [zdjęcia]

Adrian Miedziński w turnieju z okazji 15-lecia jego startów zajął na Motoarenie dziewiąte miejsce Sławomir Kowalski
Dość niespodziewanym zwycięzcą jubileuszowego turnieju 15-lecia startów Adriana Miedzińskiego został Krzysztof Buczkowski z GKM-u Grudziądz.

Sam triumfator nie krył zaskoczenia.
- Liczyłem na dobry wynik, ale na pewno nie spodziewałem się, że wygram - przyznał. - Przecież turniej miał obsadę niemal jak zawody Grand Prix. Zacząłem słabo, od ostatniego miejsca, bo trochę się zasugerowałem ustawieniami sprzętu ze sparingu, który pojechaliśmy na Motoarenie w środę. A dziś tor był twardszy. Potem jednak już było dużo lepiej.
Buczkowski zgromadził 11 punktów, tyle samo co Grigorij Łaguta. O tym, że zawodnik KS-u Toruń zajął drugie miejsce zadecydowało to, że miał mniej "trójek".

- Nie było źle, tor faktycznie był twardszy niż na treningach, dlatego może miałem trochę słabszy początek - powiedział Grisza.- Najważniejsze jednak, że udało się uczcić jubileusz Adriana.

Do lekkiego zamieszania doszło przy okazji ustalenia trzeciego miejsca. Według regulaminu przypadło ono bowiem Piotrowi Prostasiewiczowi, ale na dekorację wyszedł... Sebastian Ułamek. Wszystko przez zamieszanie po "finałowym" wyścigu na minimotocyklach. Ten bieg akurat wygrał Ułamek, ale była to zabawa i nie zaliczano go do łącznej klasyfikacji. Ponieważ turniej miał charakter wybitnie towarzyski, nikt nie robił problemów.

- Dziękuję bardzo wszystkim, dzięki którym te zawody doszły do skutku - stwierdził gospodarz. - Zwłaszcza chłopakom, że przyjechali do Torunia. Było sporo biegania przy organizacji, ale chyba było warto. Zawody na pewno mogły się podobać kibicom. Obejrzeli sporo walki. Czy zorganizuję turniej na 20-lecie? Na razie muszę odetchnąć, a potem zobaczymy. Na pewno będę miał więcej doświadczenia.

Jubilat zajął dziewiąte miejsce. Zdobył osiem punktów. Z zawodników KS Toruń lepsi (oprócz Łaguty) byli od niego Kacper Gomólski (siódma lokata) i Paweł Przedpełski (ósma). Ten drugi zaczął rewelacyjnie, od dwóch zwycięstw, ale potem było już gorzej. To jednak nic w porównaniu z jazdą Chrisa Holdera, który uciułał zaledwie pięć punktów i był 14.

Wyniki: 1. Krzysztof Buczkowski (GKM Grudziądz) 11 (0,3,3,2,3), 2. Grigorij Łaguta (KS Toruń) 11 (2,1,2,3,3), 3. Piotr Protasiewicz (Falubaz Zielona Góra) 10 (3,0,1,3,3), 4. Sebastian Ułamek (ROW Rybnik) 10 (1,3,3,1,2), 5. Piotr Pawlicki (Fogo Unia Leszno) 9 (1,2,3,3,0), 6. Emil Sajfutdinow (Fogo Unia Leszno) 9 (2,0,2,3,2), 7. Kacper Gomólski (KS Toruń) 9 (2,2,1,1,3), 8. Paweł Przedpełski (KS Toruń) 8 (3,3,0,1,1), 9. Adrian Miedziński (KS Toruń) 8 (2,1,3,2,0), 10. Maksim Bogdanow (Lokomotiv Daugavpils) 7 (3,0,1,2,1), 11. Maciej Janowski (Betard Sparta Wrocław) 7 (0,3,2,1,1), 12. Peter Kildemand (PGE Stal Rzeszów) 6 (1,2,1,2,0), 13. Jarosław Hampel (Falubaz Zielona Góra) 5 (3,2,0,0,0), 14. Chris Holder (KS Toruń) 5 (1,0,2,0,2), 15. Przemysław Pawlicki (Fogo Unia Leszno) 3 (0,1,0,0,2), 16. Mariusz Puszakowski (Orzeł Łódź) 2 (0,1,0,0,1).