Jacek Czaplewski
Robert Lewandowski rozumie najmłodszych kibiców, bo sam był kiedyś chłopcem z marzeniami. Dlatego zaraz po meczu z Rayo Vallecano (0:0), uprosił stewardów, żeby nie odciągali od niego pewnego młodzieńca, który wbiegł na murawę po selfie ze swoim idolem - debiutującym w La Lidze w barwach FC Barcelony.

- Teraz tego nie widać, ale tutaj kibic wbiegł z koszulką w kierunku Roberta Lewandowskiego i został szybko spacyfikowany przez ochronę - ujawnił podczas kończącej się transmisji w Canal+ Tomasz Ćwiąkała. - To jest małe dziecko - dopowiadał siedzący obok niego Adam Marchliński.

Zaraz po tych słowach realizator transmisji skierował kamerę na bohaterów sceny. Widać było, że nasz rodak poprosił stewardów, by pozwolili mu zrobić wspólne zdjęcie z fanem. - Kapitalne zachowanie! Bardzo miły gest na koniec - przyznał Ćwiąkała, obserwujący widowisko z perspektywy trybuny prasowej Camp Nou.

Uśmiech Lewego musiał być na zdjęciu wymuszony, bo Barca mimo wielu okazji nie wygrała inauguracji, a on sam musi zaczekać na debiutanckiego gola.

Momenty Lewandowskiego w meczu z Rayo Vallecano

• 12' - Lewy trafia do siatki po zagraniu Demebele. W momencie podania Polak był jednak na wyraźnym spalonym, więc sędzia jeszcze przed sygnałem z VAR-u podejmuje decyzję o nieuznaniu bramki.
  • 21' - Tym razem w roli podającego. Robert odgrywa do Dembele, lecz ten uderza w bramkarza.
  • 25' - Nie sięga wydawało się dobrze zawieszonej piłki od Raphinhy.
  • 37' - Ponownie to Raphinha wrzuca na głowę Lewego. Jest strzał, ale wyraźnie niecelny.
  • 45+5' - Obrońca Catena dostaje kartkę za ostry faul na Lewandowskim.
  • 54' - Po wstrzeleniu piłki Lewy zostaje trafiony w plecy, potem jeszcze nieudanie próbuje wyłuskać ją z rąk bramkarza
  • 55' - Drugi zawodnik łapie kartkę na Lewandowskim. Tym razem to Lejeune za przytrzymywanie za koszulkę.
  • 71' - Lewandowski reaguje na kontratak Rayo, przerywając wślizgiem akcję.
  • 73' - Fati świetnie wypuszcza Lewego. Ten jednak nie opanował piłki. Strata zamiast okazji sam na sam z bramkarzem
  • 82' - Najlepsza okazja na gola Wprowadzony de Jong odgrywa do Lewego, a ten z lewej nogi uderza tuż przy prawym słupku.
  • 84' - Lewandowski w roli asystenta. Przy linii bocznej wkręcił rywala, odegrał na długi słupek do Aubameyanga, a potem próbował jeszcze (niecelnie) dobić jego strzał.
  • 86' - Trzeci piłkarz Rayo dostaje kartkę za faul na Lewandowskim. To Ciss. Mimo rzutu wolnego z dobrej odległości Fati uderza źle.