Zamknij

nowosci.com.pl

Pierwsze maseczkomaty w Toruniu. Gdzie są i jaka cena za maseczkę?

Za 5 złotych przy węźle przesiadkowym przy Alei Solidarności oraz przy ul. Kościuszki 32, przy pasażu handlowym, obok piekarni Bartkowscy można kupić

UM Toruń

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/8] Następne

Pierwsze maseczkomaty w Toruniu. Gdzie są i jaka cena za maseczkę?

Za 5 złotych przy węźle przesiadkowym przy Alei Solidarności oraz przy ul. Kościuszki 32, przy pasażu handlowym, obok piekarni Bartkowscy można kupić w automacie chirurgiczne maseczki jednorazowe. Maseczkomaty w mieście pojawiły się z inicjatywy toruńskiej firmy Mikro Development, której działania w tym zakresie wspierało Centrum Wsparcia Biznesu.


Firma zabezpieczyła 50 tysięcy sztuk i zapowiada kolejne partie, które trafią do dystrybucji. Przypomnijmy, że jedna maseczka kosztuje 5 złotych. Całkowity dochód ze sprzedaży maseczek dostępnych w automatach będzie przeznaczony na produkcję (druk 3D) przyłbic dla toruńskich szpitali, która to od dłuższego czasu prowadzona jest przez toruńską firmę Candellana, znaną na świecie z produkcji oryginalnych świec.

- Dzięki pomocy Centrum Wsparcia Biznesu i Wydziału Gospodarki Komunalnej UMT, przychylności właścicieli piekarni Bartkowscy udało się szybko postawić dwa maseczkomaty, które będą regularnie uzupełniane przez naszą firmę - mówi Marek Kaliński, prezes Zarządu Mikro Development Sp. z o.o., właściciel marki Candellana.

Przedsiębiorca deklaruje też, że jest w stanie postawić kolejne maszyny – jeśli będzie takie zapotrzebowanie.


Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy