Pierwszy sprawdzian był dla torunian udany

Łukasz Makowski i Radosław Krymski zajęli w swojej kategorii w Warszawie piąte miejsce
Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy i zawodniczki AZS-u UMK Energi Toruń podczas otwierających sezon wioślarskich Centralnych Wiosennych Regatach Długodystansowych.

Zmagania już tradycyjnie odbyły się na Kanale Żerańskim na dystansie ośmiu kilometrów.
- Bardzo pozytywnie oceniam start naszych zawodników - powiedział wiceprezes ds. sportowych AZS-u UMK Energi Henryk Boś. - Widać, że czołowi kadrowicze mocno przepracowali okres zimowy i będziemy mieli z nich pociechę w tym roku. Dużą niespodzianką jest z pewnością występ Agnieszki Płoteckiej i Aleksandry Budzyńskiej. Mało pływały ze sobą, ale postarały się o dobry wynik.
Najlepsze miejsce w swojej kategorii zajęły właśnie kobiety, które triumfowały w rywalizacji dwójek bez sterniczki (35:24,0 min.). W tej samej kategorii piątą lokatę zajęły Katarzyna Zillmann i Agnieszka Robaszkiewicz (37,52,0 min.).
Trzecie miejsce zajął Łukasz Pawłowski w dwójce bez sternika wagi lekkiej, który płynął z zawodnikiem AZS-u AWFiS-u Gdańsk Przemysławem Borchardtem (31:37,0 min.). W tej samej kategorii piątą lokatę wywalczyli Łukasz Makowski i Radosław Krymski (31:59,0 min.).
Czwarte miejsce zajęła z kolei męska dwójka bez sternika Robert Fuchs i Zbigniew Schodowski (30:57,0 min.).
Piąte miejsce wywalczyła z kolei dwójka bez sterniczki juniorek w składzie Monika Ulatowska i Marta Ornowska (40:08,0 min.).
Dalsze lokaty zajęli tylko panowie rywalizujący w dwójce bez sternika.
Czternaste miejsce wywalczyli Damian Krawitowski i Michał Zaporowski (Budowlani Toruń/AZS UMK Energa) - 32:37,0 min. Z kolei na siedemnastej pozycji uplasowali się Dominik Meller i Patryk Stachowski - 33:14,0 min.
Wioślarzy AZS-u UMK Energi trenują Mariusz Szumański i Tomasz Lisewski.
Na starcie zabrako reprezentantów Budowlanych Toruń Dajany Olszewskiej i Marcina Chalińskiego.