Piłkarki KKP Chełmża awansowały do seniorskiej drugiej ligi [ZDJĘCIA]

Marcin Seroczyński
Na kilka spotkań przed zakończeniem rundy wiosennej piłkarki zapewniły sobie awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Stało się to po zwycięstwie na własnym boisku 4:0 z Vikingiem Aleksandrów Kujawski.

W pierwszej połowie dwa gole strzeliła Marta Jędrzejewska, jednego Karolina Kowalska. Wynik spotkania ustaliła po przerwie Oliwia Ossowska. Nasze zawodniczki prowadzą w tabeli z 11 punktami przewagi nad drugim zespołem. Trener Piotr Wiśniewski, który jest jednym z autorów sukcesu mówi, że dziewczęta stanowią dobrą i zgraną drużynę.

- To dopiero początek, nie osiadamy na laurach, ponieważ naszym celem jest pierwsza liga - mówi Piotr Wiśniewski. Uważa również, że nasze piłkarki są w stanie pokonać każdego rywala.

- Drużyna jest przygotowana, aby walczyć o najwyższe trofea, jednak najbardziej obawiam się kontuzji - dodaje trener.

Kobiecy Klub Piłkarski stanie również do rywalizacji międzynarodowej, której finał odbędzie się na naszym stadionie w czerwcu.

Piłkarki reprezentujące KKP to: kapitan drużyny Julia Ciesielska oraz Malwina Czyjak, Martyna Dankowska, Aleksandra Domieracka, Aleksandra Drążkowska, Marta Jędrzejewska, Paulina Jurkiewicz, Magdalena Kalinowska, Julia Kalinowska, Monika Kostecka, Karolina Kowalska, Julia Krężel, Rozalia Krężel, Angelika Latuszek, Klaudia Miller, Oliwia Ossowska, Maria Raciniewska, Oliwia Ratajczak, Sandra Rybacka, Klaudia Słumska, Natalia Słumska, Katarzyna Smykowska, Julia Szymeczko, Jesica Walecka, Wiktoria Walichniewicz, Natalia Zielińska oraz Agata Stalmirska, która z powodu kontuzji musiała zrezygnować z dalszej gry.

Dotychczas w rozgrywkach ligowych nasza drużyna strzeliła 56 goli tracąc tylko 6. W klasyfikacji strzelców III ligi prowadzi Paulina Jurkiewicz - 16 bramek. Oprócz Pauliny w lidze trafiały również Julia Ciesielska - 7, Marta Jędrzejewska - 11, Natalia Zielińska - 4. Najdłużej na boisku przebywały: Marta Jędrzejewska 1075 minut, Julia Ciesielska 1040 minut i Paulina Jurkiewicz 1030 minuty.

Po zakończeniu meczu z Vikingiem odbyło się wielkie świętowanie awansu.
Zobacz galerię: Awans chełmżyńskich piłkarek do II ligi