PKO Ekstraklasa. Legia - Śląsk. Legia nie zachwyciła, ale ograła słabiutki Śląsk. Awans o 4 miejsca w tabeli!

Piotr Szymański
Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 1:0
Legia Warszawa - Śląsk Wrocław 1:0 adam jankowski / polska press
PKO Ekstraklasa. Legia - Śląsk. Poniedziałkowe mecze PKO Ekstraklasy przyzwyczaiły, że często nie są wielkimi widowiskami. I również meczu zamykającego 24. kolejkę nie będziemy wspominać tygodniami. Legia Warszawa niemiłosiernie się męczyła, ale pokonała Śląsk Wrocław (1:0) i opuściła strefę spadkową.

Spis treści

Legia - Śląsk. Dużo nerwów i niedokładności

Od pierwszego gwizdka dało się wyczuć sporą nerwowość na murawie, przez co obu zespołom brakowało precyzji przy wykończeniu akcji. Gdy już piłkarze Legii lub Śląska znajdowali się w okolicach pola karnego rywala, to uderzali za wysoko (Bartosz Slisz, Filip Mladenović) albo... w ogóle nie trafiali w futbolówkę (Erik Exposito).

Na siłę można wspomnieć niezłą akcję gospodarzy z 9. minuty. Mattias Johansson dostał piłkę w okolicach pola karnego, ładnie wziął na zamach Marcela Zyllę, lecz płaski strzał Szweda został wybity na róg przez Wojciecha Gollę. Po długim przestoju, po dośrodkowaniu Josue z rzutu rożnego, głową ponad bramką uderzał jeszcze Mateusz Wieteska (28. minuta).

W 43. minucie w końcu doczekaliśmy się pierwszego celnego strzału na bramkę. Paweł Wszołek z prawej strony pola karnego zagrał płasko do Tomasa Pekharta, a uderzenie Czecha z najwyższym trudem odbił, na poprzeczkę, Michał Szromnik.

Legia - Śląsk. Prorocze słowa Wszołka

- Wiedzieliśmy, że to będzie mecz walki i że takie będą warunki. Druga połowa na pewno będzie lepsza w naszym wykonaniu i wierzę, że zdobędziemy zwycięską bramkę - mówił w przerwie Wszołek w rozmowie z Canal+.

I jak powiedział wahadłowy Legii, tak też się stało. Z nim w roli głównej. W 69. minucie niezawodny Josue świetnie wypatrzył z przodu Wszołka, a ten ładnym, technicznym uderzenie przelobował wychodzącego z bramki Szromnika.

Kilka minut później legioniści mogli podwyższyć wynik za sprawą tego samego duetu (znowu znakomite dogranie Josue), jednak Wszołkowi brakło precyzji przy uderzeniu z pierwszej piłki. W 81. minucie minimalnie pomylił się wprowadzony Rafael Lopes. Portugalczyk mierzył po długim słupku, a prostopadłe podanie otrzymał oczywiście od Josue.

Legia, podobnie jak w ostatnim meczu z Wisłą Kraków, okrutnie się męczyła, ale zgarnęła bardzo ważny komplet punktów. Dzięki temu opuściła 17., przedostatnie miejsce w tabeli i przesunęła się na 13. pozycję. Podopieczni Aleksandara Vukovicia mają 1 punkt przewagi nad strefą spadkową i w za tydzień zaległe spotkanie u siebie z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. Natomiast Śląsk zanotował ośmy pojedynek bez wygranej. Nad głową Jacka Magiery zebrały się naprawdę bardzo ciemne chmury.

Oceny piłkarzy po meczu Legia - Śląsk (w skali 1-6)