Plan minimum zrealizowany w zaledwie dwa dni

Dariusz Łopatka
Dwiema przekonywującymi wygranymi z Mazowszem Warszawa i Orlikiem Opole juniorzy młodsi Sokołów zapewnili sobie udział w półfinałach mistrzostw kraju.

<!** Image 2 align=none alt="Image 167006" sub="W innych spotkaniach grupy „toruńskiej” hokeiści Podhala Nowy Targ (żółte stroje) wygrali 6:0 z Orlikiem Opole i 15:1 z Mazowszem Warszawa / Fot. Mateusz Leśniowski (www.sportowepodhale.pl)">W pierwszym, sobotnim spotkaniu turnieju Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży torunianie zmierzyli się z rówieśnikami z Warszawy. Inauguracja okazała się dla torunian trudna.

- W porównaniu ze sparingami w Czechach, w pierwszej potyczce w Nowym Targu nie zagraliśmy dobrze - przyznał Wiesław Walicki, szkoleniowiec Sokołów.

Prowadzona przez niego drużyna co prawda prowadziła po pierwszej tercji 1:0, ale kary i faule popełniane przez młodych torunian sprawiły, iż w połowie spotkania przegrywali 1:3.

<!** reklama>- Chłopacy czuli, że są mocniejsi i jeszcze w tej odsłonie objęli prowadzeni - dodał trener.

Trzecia, decydująca tercja potwierdziła te słowa. Sokoły ograły rówieśników ze stołecznego Mazowsza 3:0, a w całym meczu zwyciężyły 7:3.

Dzień później Sokołom potrzebne było tylko dwadzieścia minut, aby zaprezentować rywalom swoją siłę. W drugiej części meczu z Orlikiem młodzi torunianie (zawodnicy z roczników 1993 - 1995) zdobyli pięć bramek, odrobili minimalną stratę z pierwszej odsłony i spokojnie kontrolowali przebieg gry. W pewnym momencie trzeciej tercji ich przewaga wynosiła nawet sześć goli, lecz ostatecznie potyczka z opolanami zakończyła się zwycięstwem Sokołów 8:4.

- Cieszy to, że wreszcie pokazaliśmy niezły hokej - podsumował Wiesław Walicki. - Wierzę, że poniedziałek w ostatnim meczu grupowym z Podhalem Nowy Targ, powalczymy o dobry wynik. Plan minimum już wykonaliśmy.

Plan minimum, wspomniany przez szkoleniowca, to uzyskany awans do półfinałów mistrzostw kraju. Dwie wygrane torunian, jak również sprzyjające wyniki innych meczów, zapewniły Sokołom zrealizowanie planów jeszcze przed zakończeniem meczów grupowych.

Dziś nasi hokeiści zamkną ten etap rywalizacji. Bez względu na rezultat potyczki z Podhalem torunianie wystąpią w półfinale, który odbędzie się już w środę w Krynicy.