Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Płk Krzysztof Leszczyński - nowym komendantem Centrum Szkolenia WOT w Toruniu

red
Pułkownik Krzysztof Leszczyński
Pułkownik Krzysztof Leszczyński Anna Pesta/Nadesłane
Decyzją Ministra Obrony Narodowej płk Krzysztof Leszczyński został nowym komendantem Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu.

Pułkownik Krzysztof Leszczyński jest absolwentem Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych im. Tadeusza Kościuszki we Wrocławiu. Po ukończeniu szkoły objął pierwsze stanowisko służbowe w 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej, gdzie pełnił funkcje dowódcze i sztabowe – kolejno w 34 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Żaganiu, 10 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie oraz w sztabie Dywizji.
W 2011 roku został wyznaczony na stanowisko specjalisty w zarządzie rozpoznania Sztabu Generalnego Wojska Polskiego.

Polecamy

Od 2016 roku pełnił służbę w Biurze ds. utworzenia Wojsk Obrony Terytorialnej, a od 2017 r. związany jest z Dowództwem Wojsk Obrony Terytorialnej, gdzie najpierw objął obowiązki Szefa Wydziału Szkolenia Ogólnego, a następnie awansował na Zastępcę Szefa Oddziału Szkolenia.

Pułkownik Krzysztof Leszczyński ukończył studia magisterskie w Wyższej Szkole Zarządzania we Wrocławiu, studia podyplomowe w Wyższej Szkole Humanistycznej w Szczecinie oraz w Akademii Sztuki Wojennej. Jest także absolwentem studiów na kierunku Przywództwo Wojskowe i Komunikacja na Akademii Sztuki Wojennej.

Pełnił również służbę w składzie Polskich Kontyngentów Wojskowych w 2000 roku w Kosowie, w 2008 roku w Czadzie oraz w 2010 roku w Afganistanie.

Już siódmy tydzień odbywają się lekcje w ramach Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej. Codziennie emitowanych jest nawet dwadzieścia lekcji, które trwają po 40 minut i są przeznaczone dla uczniów różnych klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Interaktywne wykłady i pokazy są dostępne  nie tylko na żywo, ale również z odtworzenia na kanale Youtube "Kujawsko-Pomorska e-Szkoła".Uczniowie, którzy uczą się online, mają możliwość nie tylko wysłuchania lekcji, ale także zadawania pytań nauczycielom.Czytaj również:Osiedle JAR z każdym dniem coraz piękniejszeZ archiwum Jacka Krzyżaniaka. Toruński żużel w latach 90.- Postawiliśmy na najlepszych, ludzi z poczuciem misji i pasją do nauczania, którzy kochają swoją pracę i kontakty z młodzieżą. To dzięki nim w świecie braku autorytetów odradza się na naszych oczach jeden z najważniejszych - autorytet nauczyciela jako mentora i mistrza - powiedział Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego.Dotychczas internauci weszli na strony Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Internetowej już ponad 1,3 miliona razy.Zobacz zdjęcia zza kulis powstania e-szkoły!>>>>

Tak wyglądają kulisy powstawania e-szkoły. Mamy zdjęcia!

Z dniem 28 kwietnia 2020 r. objął stanowisko Komendanta Centrum Szkolenia Wojsk Obrony Terytorialnej w Toruniu.

Obejmując obowiązki Komendanta chce on skupić się na szeroko rozumianym szkoleniu młodszej kadry dowódczej i instruktorów. Jego celem jest przygotowanie, planowanie i realizacja kursów i szkoleń potrzebnych do działania zgodnie z przeznaczeniem oraz zmieniającą się sytuacją militarną i niemilitarną, które nie są realizowane w Rodzajach Sił Zbrojnych.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska