Pobiegły w przełajach po brąz

mro
Zawodniczki Vectry Włocławek zdobyły drużynowo brązowy medal mistrzostw Polski seniorek w biegach przełajowych na 4 km w Kwidzynie.

Najlepiej spośród włocławianek spisała się utytułowana Katarzyna Kowalska, który z czasem 13:14 min. jako pierwsza dobiegła do mety. W rywalizacji wzięły udział również Agata Malicka i Aleksandra Centkowska.

<!** reklama>Natomiast w Brodnicy rozegrano mistrzostwa makroregionu w biegach przełajowych. Wśród młodzików (na 2 km) najlepszy okazał się zawodnik Vectry, Michał Puściński, a szóste miejsce zajął Michał Bałajga. Wśród młodziczek miejsce na podium wywalczyła włocławianka Katarzyna Zalewska, która zajęła drugie miejsce.

Czworo włocławskich juniorów i juniorek młodszych zakwalifikowało się do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Podczas eliminacji w biegu na 3 km drugie miejsce zajął Michał Bykowski, a siódme Łukasz Zarębski. Na dystansie 2 km Patrycja Kamińska, a szóste Aleksandra Wankiewicz.