Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pod względem liczby głosów toruńscy radni nadal znacząco wyprzedzają liderów pozostałych kategorii [WŁADZA NA MEDAL]

Szymon Spandowski
W naszym plebiscycie „Władza na medal” Czytelnicy oceniają samorządowców mijającej kadencji.

Nasze wybory najlepszych samorządowców mijającej kadencji będą trwały do 21 września, właśnie minęliśmy zatem półmetek plebiscytu. Zwycięzcy wyborów sprzed czterech lat są oceniani w czterech kategoriach.

O tytuł najlepszego włodarza zabiegają: marszałek województwa, prezydent Torunia, starosta powiatu toruńskiego, burmistrz Chełmży oraz wójtowie gmin: Chełmża, Czernikowo, Lubicz, Łubianka, Łysomice, Obrowo, Wielka Nieszawka, Zławieś Wielka.

Od początku plebiscytu na prowadzeniu jest tu prezydent Torunia Michał Zaleski , który wczoraj o godz. 14.30 miał na koncie 83 głosy. Prezydent zostawił daleko w tyle drugiego na liście wójta gminy Czernikowo, na którego oddano 10 głosów.

Radni górą!

Wszyscy włodarze razem wzięci nie mają jednak tylu głosów, ile zdobył lider kolejnej kategorii. Paweł Gulewski reprezentuje w toruńskiej Radzie Miasta Platformę Obywatelską. Jak dotąd zdobył 193 głosy, wyprzedzając radnego Michała Rzymyszkiewicza, który wczoraj miał tych głosów 129. Michał Rzymysz-kiewicz także jest członkiem klubu radnych Platformy Obywatelskiej, jak dotąd więc PO swoją konkurencję dosłownie miażdży.

Do końca głosowania jeszcze wiele może się jednak wydarzyć, szczególnie, że poparcie dla trzeciego na liście przewodniczącego Rady Miasta Marcina Czyżniewskiego z Czasu Gospodarzy wyraźnie rośnie.

Wiemy już, jak wygląda sytuacja w głosowaniu na najlepszego zdaniem naszych Czytelników włodarza i jak wyglądają wybory najwyżej ocenianego przedstawiciela Rady Miasta Torunia.

A jak się miewają sprawy w gminach i powiecie? Z Państwa pomocą, ze wszystkich członków rad gmin i powiatu wybraliśmy 25 najbardziej godnych uwagi. Na czele tego plebiscytowego wyścigu znalazł się reprezentujący Radę Gminy Obrowo Kazimierz Musiałow-ski, radny, a poza tym również maratończyk i wielki fan Beatlesów. Tu jednak od poprzedniego tygodnia zaszła zmiana lidera. Pana Kazimierza wyprzedziła Teresa Klawińska, radna gminy Lubicz.

Pięciu panów z sejmiku

W czwartej grupie znajdują się reprezentanci naszego regionu w sejmiku województwa. Jest ich niewielu, ruch tutaj również panuje nieduży.

Prowadzi marszałek Piotr Całbecki z 10 głosami „na koncie”, wyprzedzając radnych Przemysława Przybylskiego (PiS), Jacka Gajewskiego (PO), Leszka Plucińskiego (PO) i Waldemara Przybyszewskiego (PO).

Głosowanie trwa do 21 września. Zakończy się tego dnia o godz. 21. Zwycięzca każdej kategorii otrzyma dyplom i możliwość udzielenia wywiadu, który zostanie zamieszczony na stronie nowosci.com.pl.

Na naszej stronie w sieci (https://nowosci.com.pl/wladza-na-medal) można również znaleźć aktualne wyniki plebiscytu oraz instrukcję głosowania - prefiksy wszystkich kandydatów itp. Jeden głos w plebiscycie, czyli jeden SMS, kosztuje 2,46 zł z VAT.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowosci.com.pl Nowości Gazeta Toruńska