MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Dzień otwarty Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Nowoczesna aula Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli
Nowoczesna aula Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli Zdzisław Surowaniec
Zorganizowany został Dzień Otwarty Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli. To cykliczne wydarzenie ma na celu promocję technicznych studiów wyższych w Stalowej Woli. Wydarzenie było skierowane do uczniów klas maturalnych ze szkół w Stalowej Woli i okolic.

W Dniach Otwartych uczestniczyło kilkuset uczniów szkół średnich, w tym ze Stalowej Woli (162 osoby), z Leżajska (100 osób), Grębowa (21 osób), Ożarowa (57 osób) i Gorzyc (17 osób).

Uroczystego otwarcia dokonał dziekan Wydziału Mechaniczno-Technologicznego doktor habilitowany inżynier Andrzej Trytek, profesor Politechniki Rzeszowskiej, a następnie prodziekan doktor Andrzej Chmielowiec przedstawił bardzo interesującą prezentację o Wydziale i możliwościach pracy w stalowowolskiej strefie przemysłowej. Krótkie prezentacje wraz z ofertą zatrudnienia przedstawiły firmy Huta Stalowa Wola oraz Liugong Dressta Machinery, które miały również swoje stoiska na których udzielały zainteresowanym bardziej szczegółowych informacji (te firmy maja podpisaną umowę z Politechnika i fundują stypendia studentom).

Na koniec części oficjalnej odbyło się losowanie nagród na podstawie losów, które uczniowie otrzymywali przy rejestracji, co wzbudziło duże emocje wśród zgromadzonych.

Uczestnicy Dnia Otwartego mieli możliwość zwiedzania najnowszych laboratoriów, auli i sal wykładowych oraz poznania nowoczesnej aparatury laboratoryjnej takiej jak mikroskop optyczny, ramiona robotów, skaner 3D (trójwymiarowy), laser, pokazy chemiczne, prezentację o samochodzie Mikrus MR-300 oraz wiele innych.

W parkingu podziemnym studenci z koła naukowego Aero-Team prezentowali pokazy dronów, które pokonywały tor przeszkód i przenosiły drobne przedmioty, co spotkało się z wielkim zainteresowaniem odwiedzających. Ponadto, po raz kolejny Politechnika gościła na Wydziale Marcina Grzeszczaka wraz z jego wynalazkiem driftrunnerem, na którym swoich sił próbowali przyszli studenci. DriftRunner to polskiej produkcji pojazd przeznaczony do uprawiania sportu i rekreacji. Dzięki innowacyjnej budowie podczas poruszania się angażowane są największe partie mięśni: nóg, pleców, ramion i brzucha.

Przedstawiciele automobilklubu stalowowolskiego po raz kolejny przygotowali wystawę pojazdów zabytkowych, między innymi WSK Mikrus MR-300, Polski Fiat 125p, Syrena 105, Fiat 126p, Pontiac GTO oraz zabytkowych motocykli WFM M06 S34 i skuter OSA M52, które są dzisiaj wielką gratką dla miłośników dawnej motoryzacji.

Wydział Mechaniczno-Technologiczny powstał w strukturze Politechniki Rzeszowskiej 15 grudnia 2016 roku. – Stalowa Wola to przemysł i nie ma lepszego miejsca do studiowania i potem pracy niż w Stalowej Woli – podkreśla doktor Aleksander Mazurkow, dziekan Wydziału Mechaniczno-Technologicznego w Stalowej Woli. Jak zaznacza, nie ma drugiego takiego miasta w Polsce, żeby tylu poważnych producentów było zlokalizowanych na tak niewielkim obszarze. – Przemysł wymaga kadry inżynieryjno-technicznej. My tę kadrę kształcimy. Dzięki miastu mamy znakomicie wyposażone laboratoria w sprzęt, którego trudno szukać na wielu uczelniach w Polsce – mówi dziekan Wydziału.

POLECAMY: EDUKACJA

od 7 lat
Wideo

Zakaz krzyży w warszawskim urzędzie. Trzaskowski wydał rozporządzenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie